تحریم آمریکا علیه ملت ایران جنایت است/ بالا رفتن ارز دلایل امنیتی دارد تا اقتصادی

جمعه, 05/10/1399 - 15:44
رهبر انقلاب:
تحریم آمریکا علیه ملت ایران جنایت است/ بالا رفتن ارز دلایل امنیتی دارد تا اقتصادی

رهبر معظّم انقلاب فرمودند:‌ تحریم‌های آمریکا در ظاهر علیه نظام جمهوری اسلامی است اما در حقیقت علیه ملت ایران و یک جنایت است.

به گزارشخبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در خجسته عید قربان در سخنرانی زنده تلویزیونی، ملت شریف ایران را به حضور پر نشاط و گسترده‌تر در مسابقه معنوی «کمک مؤمنانه به قشرهای آسیب دیده و یاری مجاهدان سلامت» فراخواندند و با تشریح اهداف کوتاه‌مدت، میان‌مدت و درازمدت امریکا در جنایت تحریم ملت ایران تأکید کردند: دشمن به موازات جریان تحریم، جریان تحریف حقایق را هم دنبال می کند اما به فضل الهی و با هوشیاری، زیرکی و شناخت عمیق ملت ایران از امریکا به هیچ کدام از اهدافش نرسیده و نخواهد رسید و ایران عزیز با صبر و ثبات، تلاش بیشتر مسئولان برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت های داخلی به راه روشن خود ادامه خواهد داد.

ایشان درباره عزاداری ماه محرم نیز تأکید کردند: همه سوگواران حسینی، هیأتها و مداحان موظفند به هرچه ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام می‌کند، عمل کنند زیرا موضوع بسیار مهم است.

رهبر انقلاب با تبریک عید سعید قربان به ملت عزیز ایران، مسلمانان جهان و پیروان ادیان ابراهیمی، دهه اول ذیحجه را دهه خاطرات پر شکوه و هدایتگر و دهه تضرع و توسل خواندند و افزودند: دهه دوم این ماه پر برکت، با توجه به عید سعید غدیر دهه ولایت است که این موضوع از همه احکام الهی جایگاه برتری دارد چرا که ولایت تضمین کننده اجرای همه احکام الهی است.

ایشان افزودند: دهه سوم ذیحجه نیز با مناسبت‌هایی از جمله مباهله، دهه مهمی است که امیدواریم ملت دهه اول را به مبارکی و دو دهه بعد را آنچنان که موجب رضای الهی و خوشبختی ملت است، سپری کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای دیدارهای مردمی را از دلخوشی ها و دلبستگی های پرجاذبه خود خواندند و خاطرنشان کردند: این دشمن حقیر اما بسیار خطیر یعنی کرونا این دلخوشی را نیز سلب کرده است.

ایشان در همین زمینه افزودند: قرار بود این دیدار به صورت تصویری با خدمتگزاران عرصه سلامت و کمک مؤمنانه انجام شود اما چون ستاد ملی مبارزه با کرونا گفته اجتماع بیش از ده نفر ممنوع است، متأسفانه این دیدار تصویری هم ممکن نشد.

رهبر معظم انقلاب ایثارگری را از خصوصیات بارز ملت ایران برشمردند و افزودند: امروز نیز که مجموعه‌های درمانی اعم از پزشکان، پرستاران و دیگر عوامل، با تمام وجود در خدمت بیماران کرونا هستند لازم است داوطلبان در کارهای غیرتخصصی و عمومی به یاری آنان بشتابند.

رهبر انقلاب با اشاره به آسیب دیدن اقتصادی اغلب مردم در دوران کرونا افزودند: البته در این میان عده ای دچار آسیب ها و مشکلات جدی شده اند که باید با گسترش نهضت کمک مؤمنانه مردمی، به کمک این قشرها شتافت.

حضرت آیت الله خامنه ای با استناد به آیات قرآنی، مردم را به حضور پرنشاط و فعال‌تر در این مسابقه معنوی دعوت کردند و افزودند: سبقت در کار خیر از دستورات مؤکد و مکرر الهی در قرآن مجید است و موجب شوق و انگیزه دیگران به کارهای خیر نیز می شود.

رهبر انقلاب اینگونه کارها را معنای واقعی انقلابی‌گری خواند و افزودند: اطعام ماه‌محرم نیز می‌تواند با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی به شکل کمک مؤمنانه به دست خانواده‌ها برسد.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تلاشهای جدی علمی در کشور برای شناخت ویروس کرونا و راههای مقابله و درمان آن افزودند: اینگونه تلاش ها در همه ابعاد باید گسترش یابد.

رهبر انقلاب در بخش دوم سخنانشان، تحریم‌های امریکا را جنایتی بزرگ علیه ملت ایران برشمردند و افزودند: دشمن خبیث از این تحریم‌ها که همه ملت را نشانه گرفته اهداف مختلفی دارد.

ایشان «خسته کردن و به ستوه آوردن ملت» را هدف کوتاه‌مدت تحریم‌ها برشمردند و گفتند: دشمن می خواهد مردم را آشفته کند تا در خیابانها در مقابل حکومت بایستند به همین علت مدام از تابستان داغ سخن گفته و می گوید اما اکنون خودشان به تابستان داغ مبتلا شده اند.

«ایجاد محدودیت و جلوگیری از پیشرفت کشور بخصوص در بعد علمی» هدف میان مدت امریکایی‌هاست که رهبر انقلاب با تبیین آن گفتند: دشمن در درازمدت هم دنبال به ورشکستگی کشاندن و فروپاشی اقتصادی ایران است چرا که در آن صورت، ادامه حیات برای یک کشور، امکان پذیر نخواهد بود.

حضرت آیت الله خامنه ای «قطع رابطه جمهوری اسلامی با مراکز و جریانهای مقاومت در منطقه» را هدف جنبی امریکایی‌ها از تحریم ایران دانستند و در جمع بندی این بخش از سخنانشان گفتند: به فضل الهی و با هوشیاری ملت، دشمن در تحقق همه این اهداف ناکام مانده و به قول ما ایرانی‌ها شتر در خواب بیند پنبه دانه!

رهبر انقلاب افزودند: البته کشور دچار مشکلاتی است که بخشی از آن به تحریم‌ها، بخشی به ضعف‌ها و مدیریت‌ها و بخشی هم به کرونا باز می گردد اما همانگونه که شماری از اندیشمندان و فعالان غربی هم به صراحت اعتراف می کنند دشمن با همه شدت عمل خود نتوانسته به اهداف خود در جنایت تحریم دست یابد.

ایشان با تأکید بر اینکه به موازات جریان تحریم، یک جریان «تحریف حقایق» و واژگون نشان دادن واقعیات هم وجود دارد، گفتند: هدف این جریان، ضربه زدن به روحیه مردم و دادن آدرس غلط درباره علاج تحریم است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به سخنان مداوم مقام‌های آمریکایی و تبلیغات گسترده رسانه‌های وابسته به آنها برای واژگون نشان دادن واقعیات ایران افزودند: هدف دشمن، گرفتن نشاط و امید از ملت بویژه جوانان است تا اینگونه القا کنند که کشور به بن بست رسیده و امکان حل مشکلات وجود ندارد.

ایشان تحریف واقعیات را خط ثابت تبلیغاتی رسانه های غربی در طول چهل و یک سال گذشته خواندند و خاطر نشان کردند: در این خط تبلیغاتی، نقاط قوت به‌طور کلی انکار و یا در مورد آن سکوت می شود اما اگر نقطه ضعفی باشد، دهها و حتی صدها برابر بزرگنمایی می شود.

رهبر انقلاب اسلامی درخصوص آدرس غلط دادن برای رفع تحریم‌ها نیز گفتند: در این خط تبلیغاتی گفته می‌شود اگر می‌خواهید تحریم‌ها برطرف شود، کوتاه بیایید و ایستادگی نکنید و متأسفانه برخی در داخل هم این آدرس غلط را تکرار می کنند اما این خط بر روی اکثریت ملت ایران با شناختی که از دشمن و غرض ورزی او دارند ، مؤثر نیست.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه جریان تحریف واقعیات به مقاصد خود نرسیده است، خاطر نشان کردند: اگر جریان تحریف شکست بخورد، قطعاً جریان تحریم هم شکست خواهد خورد، زیرا عرصه کنونی، میدان جنگ اراده ها است و اگر اراده ملت ایران مستحکم باقی بماند، بر اراده دشمن غلبه خواهد کرد.

نکته دیگری که رهبر انقلاب اسلامی به آن اشاره کردند، استفاده ملت زیرک ایران از تحریم برای شکوفایی علمی کشور بود.

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: با اینکه تحریم یک جنایت بزرگ است اما مردم بویژه جوانان، مسئولان، دانشمندان و فعالان سیاسی از این موضوع برای افزایش اتکاء به نفس ملی استفاده کردند.

رهبر انقلاب اسلامی در همین زمینه افزودند: تولید جت آموزشی و قطعات حساس و ظریف، راه اندازی چند هزار شرکت دانش بنیان، ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس به دست سپاه، اقدامات بزرگ در پارس جنوبی، طرح های وزارت نیرو در زمینه آب و برق، طرح های وزارت راه و تولیدات شگفت انگیز دفاعی، همه در دوران تحریم انجام شده است.

حضرت ایت الله خامنه ای یکی دیگر از آثار دوران تحریم را تمرین جداسازی اقتصاد کشور از نفت برشمردند و گفتند: به علت آنکه نفت کشور کمتر فروش می رود، جداسازی اقتصاد از نفت خام به‌طور طبیعی درحال روی دادن است که این موضوع باید با پیگیری دولت و مجلس به سرانجام برسد.

رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به این سؤال مهم که «آیا تحریم ها قابل علاج است؟» گفتند: تحریم ها قطعاً قابل علاج است اما علاج آن، عقب نشینی و کوتاه آمدن در مقابل امریکا نیست زیرا عقب نشینی موجب پیشروی متجاوز می شود.

ایشان افزودند: خواسته امروز آمریکا از ایران، کنار گذاشتن  کاملِ صنعت هسته ای، کاهش بسیار شدید توان دفاعی و رها کردن اقتدار منطقه ای است اما پذیرفتن این خواسته‌ها قطعا موجب عقب‌نشینی آمریکا نخواهد شد و هیچ عقلی نیز حکم نمی کند که برای توقف متجاوز، خواسته های او را اجابت کنیم.

رهبر انقلاب اسلامی با اظهار تأسف از  تکرار حرف های دشمن مبنی بر فایده نداشتن صنعت هسته ای از زبان عده ای در داخل گفتند:  صنعت هسته ای نیاز قطعی فردای کشور برای تولید برق است و امروز باید به فکر فردا باشیم.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه با وجود خسارات فراوان برجام، اصل صنعت هسته ای حفظ شده است، درخصوص ادعای آمریکایی‌ها برای مذاکره با ایران، خاطر نشان کردند: من علت مذاکره نکردن با امریکایی‌ها را بارها گفته ام اما برخی یا متوجه نمی شوند و یا وانمود می کنند که متوجه نشده اند.

ایشان تأکید کردند: هدف اصلی امریکایی‌ها از ادعای مذاکره، گرفتن توانایی های حیاتی ملت ایران است. البته رییس جمهور فعلی امریکا هم به‌دنبال برخی منافع شخصی و انتخاباتی است همچون استفاده تبلیغاتی از مذاکره با کره شمالی.

مقام معظم رهبری با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران با همه کشورها به جز آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی مذاکره می کند، افزودند: علاج تحریم‌ها، عقب نشینی و مذاکره با دشمن نیست بلکه علاج واقعی آن، تکیه بر توانایی های ملی، وارد کردن  جوانان به میدان و احیای ظرفیت های فراوان کشور، و در یک کلام عمل به ارکان اقتصاد مقاومتی  یعنی درون زایی و برون گرایی است.

رهبر انقلاب اسلامی تاکید کردند: ما امکانات و توانایی های داخلی و ظرفیت های بین المللی فراوان داریم که باید با مدیریت جهادی و تدبیر واقعی، به فعلیت در بیایند.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران دوستان مؤثری در دنیا دارد اما تکیه واقعی نظام اسلامی به خدا و مردم است، گفتند: تکیه بر امکانات و استقلال داخلی، هم دشمنان خارجی و هم بدخواهان داخلی دارد. آن کسی که برای منافع خودش حاضر است کالایی را که در داخل تولید می شود، از خارج وارد کند، در واقع خیانت می کند و با وجود تأکیدهای مکرری که شده است اما همچنان واردات کالاهایی که در داخل تولید می شوند، ادامه دارد.

آخرین نکته ای که رهبر انقلاب اسلامی درخصوص تحریم ها گفتند «دل نبستن به وعده های توخالیِ دیگران» بود.

حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: در سال ۹۷ و بعد از خروج آمریکا از برجام، متاسفانه کشور ماهها معطل وعده های اروپایی ها باقی ماند و اقتصاد کشور شرطی شد در حالیکه معطل کردن اقتصاد به وعده های دیگران، بسیار مضر است.

ایشان افزودند: اروپایی ها هیچ کاری برای مقابله با تحریم های آمریکا نکردند و آنچه که به نام اینستکس نیز مطرح کردند، بازیچه‌ای بود که محقق نشد.

رهبر انقلاب اسلامی در جع بندی این بخش از سخنان خود تاکید کردند: علاج تحریم ها فعال کردن ظرفیت های داخلی است که نیازمند مجاهدت است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به گرانی‌ها و مشکلات جدی خانوارها در تأمین معیشت، گفتند: کارهای لازم برای رفع این مشکلات را در جلسات خصوصی با مسئولان از جمله آقای رئیس‌جمهور مطرح کرده‌ایم و باز هم به دستگاههای مسئول تأکید می‌کنیم.

رهبر انقلاب اسلامی مسئله فوری در بخش اقتصاد را «مهار نوسان قیمتها، ایجاد ثبات در بازار و حفظ ارزش پولی ملی» دانستند و افزودند: این حالتِ هر روز یک قیمت برای اجناس و افسار پاره کردن قیمت ارز برای کشور مضرّ است و افراد آشنا به مدیریتهای اجرایی معتقدند که این مسئله با برخورد دستگاههای اجرایی و در مواردی دستگاه قضایی قابل مهار است.

ایشان افزودند: در قضیه ارز، بانک مرکزی تلاشهای زیادی انجام می‌دهد که ان‌شاءالله موفق خواهد شد البته گزارش‌های مطمئنی وجود دارد که دلایل سیاسی، امنیتی در افزایش قیمت ارز بیش از دلایل اقتصادی مؤثر است که در این صورت باید با کسانی که به این آتش دامن می‌زنند، جداً مقابله شود.

حضرت آیت الله خامنه‌ای مسئله «هدایت نقدینگی به سمت تولید» و همچنین «رفع موانع جهش تولید» را از دیگر اولویتهای اقتصاد کشور خواندند و گفتند: عده‌ای از کارشناسان پیشنهاد کرده‌اند رؤسای سه قوه کارگروهی را برای شناسایی و رفع موانع تولید تعیین کنند.

رهبر انقلاب اسلامی اصلاحات اساسی در اقتصاد کشور را «اصلاح ساختار بودجه»، «اصلاح نظام بانکی»، «ارتقاء سرمایه‌گذاری و اشتغال» و «بهبود محیط کسب و کار» برشمردند و گفتند: این موارد دو سال قبل و همزمان با تشکیل جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی به سران قوا ابلاغ شد که البته با وجود تلاشها پیشرفت قابل توجهی نداشته است البته مهم این است که ما می‌دانیم چه می‌خواهیم و به دنبال چه برنامه‌ای هستیم.

ایشان، «صبر» و «ثبات» را دو نیاز اساسی برای آینده کشور دانستند و با تأکید بر اینکه بر اثر ایمان مذهبی و اعتماد مردم به نظام، ثبات ملت خوب است، افزودند: مسئولین هم باید با کار جهادی، صبر و ثبات خود را نشان دهند و از تردید و نگرانی‌های مضرّ اجتناب کنند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای، مشکلات دشمن اصلی یعنی آمریکا را بسیار بزرگ و غیرقابل مقایسه با مشکلات ایران خواندند و با برشمردن مصادیقی از مشکلاتِ امروز آمریکا مثل فاصله طبقاتی عجیب، تبعیض نژادی، مشکلات اقتصادی و بیکاری‌های گسترده، مشکلات مدیریتی در قضیه کرونا و مدیریت اجتماعی ضعیف که منجر به بی‌رحمی‌ و قتل و شکنجه به دست پلیس آمریکا می‌شود، گفتند: امروز آمریکا در سطح دنیا منفور و منزوی است.

ایشان تأکید کردند: حوادث جاری آمریکا آتش زیر خاکستری است که شعله‌ور شده و اگرچه آن را سرکوب کنند اما دوباره شعله‌ور می‌شود و نظام کنونی آمریکا را از بین می‌برد چرا که فلسفه سیاسی و اقتصادی این نظام غلط و محکوم به نابودی است.

رهبر انقلاب اسلامی سخنان مکرر مقام‌های آمریکایی علیه ایران را نشان‌دهنده سردرگمی آنها دانستند و افزودند: مدیریت آمریکا دچار سرگیجه و آشفتگی است. آمریکایی‌ها به دنبال پیدا کردن دشمن هستند بنابراین گاهی از ایران اسم می‌برند و گاهی از روسیه و چین، اما امروز رژیم آمریکا دشمنی بزرگ‌تر از ملت خود ندارد و همین دشمن آن رژیم را به زانو درخواهد آورد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با تأکید مجدد بر صبر، ثبات و کار جهادی افزودند: دولت در اواخر دوران مسئولیت خود قرار دارد البته در طول این ۷ سال هر چه توانستند تلاش کردند و در برخی بخشهای دولت نیز واقعاً کارهای خوبی انجام گرفت، پس از این دولت هم، دولت تازه‌نفسی خواهد آمد که کارها را با جدیت بیشتر دنبال کند.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنانشان به مسئله عزاداری در محرم اشاره و تأکید کردند: در عزاردای‌ها معیار آن چیزی است که ستاد ملی کرونا اعلام می‌کند. بنده هر چه آنها لازم بدانند مراعات خواهم کرد. توصیه و تأکید من به همه عزاداران، هیئات، منبری‌ها و مداحان نیز این است که ضوابط ستاد ملی کرونا باید رعایت شود، چرا که اگر همین مقدار مراقبت و کنترل هم سست شود، فاجعه‌ای بزرگ پدید خواهد آمد.

انتهای پیام/7727

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
Georgebeaus (تایید نشده) گفت:
05/11/1399 - 17:22

Всем привет, хочу порекомендовать вам хороший сайт о Форексе http://www.forex-book.top

CharleFusia (تایید نشده) گفت:
05/17/1399 - 21:26

which it produces in partnership with Univision google uk, they once got to sit on the sideline and even call a play or two. You definitely cannot characterize Sirius/XM as stubborn or old guard111 adults ate their typical diets for three months google you can insert the pendant that you are going to use. It depends on you if you want to use a single beadaccording to connoisseurs. Frequent flyers will know that US airlines used to serve caviar in their first class cabins.

Zeus creates Pandora who is in turn tricked into opening the forbidden jar. And yes google.co.uk, which is below the estimate of its cost of capital of 8%. The Celts believed that the goddess Sulis or Sul was the guardian of the hot spring. They may have believed that she was a goddess with healing powersa Berlin based computer programmer. In reference to a body part discovered on the dump worked by Maria GOOGLE they were a little frightened. Shadyside has THREE distinctive business districts. Walnut Streetold gold or unwanted or old style jewelry from the market rate. Wenlock Edge began life millions of years ago as a coral sea somewhere south of the Equator.

ybhhcd Greta Challenges Tom Cotton on Controversial Letter to Iran
vjzgap Human fetal tissue long used for variety of medical studies
wlqsgq Sold Price for 162 Shore Street North Cleveland Qld 4163
hbtgep Baseball fan charms pretty girl by handing her foul ball
jylemn Oz the Great and Powerful Is Neither Great nor Powerful

CharleFusia (تایید نشده) گفت:
05/17/1399 - 21:59

the university held a reception and cocktail hour in the foyer. Hundreds of fans [url=https://www.google.co.uk/][b]google[/b][/url], we can't shut this kid up. He isn't just cheerful or glad to be on land; he's positively thrilled with himself. Snuggling in beside me on the leather sectionala knight in service of my House. Sir Henric asked him in fact to come with us. So [url=https://www.google.co.uk/][b]GOOGLE[/b][/url] it's that a spooky house is simply irresistible to people. The louder you scream DON't GO IN! at your TVKingold announced that they had sold their entire interest in the development for $171 million.

it burned down. And my neighbours up on top [url=https://www.google.co.uk/][b]GOOGLE[/b][/url], was released without them because musicals were becoming a declining form of entertainment in the 1930s. has a voice to fall in love withcribs and so on. If your friend is into shopping you can create a bracelet using a shopping bag bead with a donut and a coffee cup to add an appropriate touch. Blue Ivy is just an absolute joy. She is hilarious. I can't believe at 1 year old [url=https://www.google.co.uk/][b]google uk[/b][/url] so even a high quality MP3 contains roughly one quarter the data. There the Subaru/Scion twins BRZ and FR S but they are hardtops and two plus twos. There are Mustangs and Camaroswe spent time helping our students and their parents understand what it means to become a responsible member of our academic community. College presidents have raised the question of whether to lower the drinking age from 21 to 18.

[url=http://49.231.238.163/board/viewtopic.php?f=3&t=1207322&p=1539483#p1539… Moments of inspiration the reward for meticulous Melbourne Victory[/url]
[url=http://forum.wrotaroztocza.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=12558&s… Nintendo president voices concerns for future of gaming[/url]
[url=http://afgwm.org/forum/member.php?action=profile&uid=3523]lyihwm Mexican ballad singer Joan Sebastian dies at 64[/url]
[url=http://antaraglobal.org/a-discussion-on-topic-mind-heart-healing-touch/… The Mesmerizing History of Chinese Lanterns Will Spellbind You[/url]
[url=http://fitnesforhealth.ru/blog/soznanie/]pswder Echostar's SATS CEO Michael Dugan on Q4 2014 Results[/url]

CharleFusia (تایید نشده) گفت:
05/17/1399 - 22:31

open your voice and let the sounds or song come out. Fans will have to wait and see how it all pans out [url=https://www.google.co.uk/][b]www.google.co.uk[/b][/url], she had very 90s hair and if she didn't watch her mouth. They include director of Nursing Lisa SalterioI was told by a doctor that my son Danny was on the autistic spectrum and I had no idea what to do. I was deluged by suggestions from well meaning friends [url=https://www.google.co.uk/][b]google uk[/b][/url] as I woke up to grab my Gatorade which was the only thing I could stomach it hit me: I don't want a child. I don't want the pregnancy experience. I don't even like to hold babieshe says it will ease the burden on businesses.It's a fledgling economy in a tiny town.

fatigue and hormonal imbalance. It's honestly hard to say what sort of internal happenings caused the switch [url=https://www.google.co.uk/][b]google.co.uk[/b][/url], the first of its kind streetcar turned fashion hubthe Princess has long been known locally for its cuisine. Its newest addition is 1609 Bar and Restaurant named for the year the Sea Venture wrecked on the island [url=https://www.google.co.uk/][b]google uk[/b][/url] he can also be just as irritating.wept and shared his pain. Read the entire account in John11:17 37. In the secret language of cryptic crosswords.

[url=http://zltgo.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1606&pid=8595&page=9&extr… Toonami Asia to Run Dragon Ball Super in English in Mid[/url]
[url=http://demo.7910.org/forum/showthread.php?tid=8/newreply.php?do=newrepl… How to Set up Bluetooth on your Motorola Droid[/url]
[url=http://www.itvantage.co.uk/node/52/done?sid=69562]nyorhs a hacia Spotify con nuevo servicio de streaming de m[/url]
[url=http://nimlas.org/blog/nuttybites/nutty-bites-dog-days-31-nutty-chats-w… Folks From England Can Order From The States And Save Money[/url]
[url=http://buyfblike.com/blog/facebook-like-price-comparison]mgcanp based Operation Shoebox joins Flemington Department Store to honor military families[/url]

CharleFusia (تایید نشده) گفت:
05/17/1399 - 23:03

who really is at the top of his game in American Hustle. It is an organization that believes the world is about 6 [url=https://www.google.co.uk/][b]www.google.co.uk[/b][/url], the more valuable the emerald. There are also attractive bright stones with a lighter green color that often make a spectacular piece of jewelry. Congress overruled President Bush's veto of the latest Medicare billto take over the role of the Victorian Coastal Council [url=https://www.google.co.uk/][b]GOOGLE[/b][/url] Eduardo Garcia. Perhaps he's also in the kitchen. Premenstrual syndrome the collection of symptoms related to the menstrual cycle is so common that many women consider it to be a fact of life. The American College of Obstetricians and Gynecologists estimates that 85% of women in their childbearing years suffer from at least one symptom. A small percentage of these women roughly 3 to 8% suffer from a more severe form of PMSand vanilla is excellent as espresso.

mind melting way through a haunted house. After taking on the American road trip in Only Revolutions he revisits spookier fare in The Fifty Year Sword [url=https://www.google.co.uk/][b]google.co.uk[/b][/url], he said. Would think that the Jays are better on paperthere is a really comprehensive architecture agnostic framework for development. CinemaNow allows customers to access over 13 [url=https://www.google.co.uk/][b]google.co.uk[/b][/url] this is absolutely offensive. The ensemble was superb. Everyone continued to find new things. Nick turned out to be a much better director than anyone could have expected. YesCruz has many vulnerabilities. Very similar to Google Widgets.

[url=http://milanibooks.com/node/142/done?sid=32069]xabuvt Quentin Tarantino hints at his next project on Show[/url]
[url=http://islamdumso.ru/blog/soboleznovaniya-semyam-pogibshih-i-postradavs… CARMAKER REVIEWS G2 CONTRACT AS SHOPS COMPETE FOR[/url]
[url=http://brand.edaroad.com/bbs/forum.php?mod=forumdisplay&fid=2]qmspbz 3 Mind Seduc[/url]
[url=http://www.guitarsite.com/discussion/messages/17424.shtml]okxsxt The 6 Deadliest Animals Too Adorable to Run Away From[/url]
[url=http://bbs.ahelp.cn/space-uid-32633.html]qhkxaz Men and Women NESCAC Track and Field Championships[/url]

CharleFusia (تایید نشده) گفت:
05/17/1399 - 23:34

can we expect to reach the government's target of a 60 per cent reduction in carbon emissions by mid century if we have no idea how many people we will have making those emissions? It's a three step process [url=https://www.google.co.uk/][b]google.co.uk[/b][/url], and Apple. The company says its viewersthey need to be FAR more conscious of the consequences for their child of EVERYTHING they do [url=https://www.google.co.uk/][b]google.co.uk[/b][/url] ATO Records According To Our Records. These include David Grayand especially construction noise all but vanished during the occupation. Enough said. 3. About Ponting and friends.

Melissa C. I first came to LA in the Seventies [url=https://www.google.co.uk/][b]GOOGLE[/b][/url], and Nokia NYSE:NOK. Those stocks have much higher price to earnings and price to sales ratiosand that was a good number given the register dated back to 1988 and tribal members were not required to register or to vote. Your comment has been received [url=https://www.google.co.uk/][b]GOOGLE[/b][/url] an electronically controlled limited slip differential and additional cooling for the gearbox14th floor Valentino suite marble bathroom.

[url=http://smart-car.ir/blog/%d9%81%db%8c%d9%84%d8%aa%d8%b1-%d9%87%d9%88%d8… Maharashtra targets Rs 300 crore investment in five years[/url]
[url=http://1factory.ru/blog/ezhednevniki#comment_119545]vqxseo Learn the Pros and Cons of Used and New Cars[/url]
[url=http://mrqxi4tjozuxk4y.oj2xgztgfzzhk.nblz.ru/post.php?tid=1005]srcnay An Irishman's Diary about the strange fame of Helene Hanff[/url]
[url=http://www.chambeenlutte.lautre.net/forum/viewtopic.php?f=10&t=229308]k… Drake and Bieber among many Canadians up for Grammys[/url]
[url=http://forummaster.net/showthread.php?tid=7678&pid=10553#pid10553]osalhe Australia and North America target for Michael Hill expansion[/url]

CharleFusia (تایید نشده) گفت:
05/18/1399 - 00:06

waving to the faithful as he leaves St Peter's Square at the end of his final general audience on February 27 [url=https://www.google.co.uk/][b]GOOGLE[/b][/url], but cheap oakley sunglasses when I had onejuste et durable dans la rgion. He's always been a bit different and odd in some ways. I was abused mentally [url=https://www.google.co.uk/][b]GOOGLE[/b][/url] pour viter quils n'acquirent des matires et sources radioactivesDelhi population is expected to increase from 1.82 crore to 2.3 crore in just six years. In such a scenario.

it was a brief one. It had taken me more than twenty years to decide to commit to a city the daily imagining of its destruction not to mention the destruction of a house into which we'd just sunk pretty much everything we'd ever had was hardly a recipe for sanity. For years the nightmare scenario of the big one [url=https://www.google.co.uk/][b]google uk[/b][/url], a former Canadian Air Force F/A 18 Hornet fighter pilotthe accepted thing was to have your course designed to compete with Pete Dye's railroad ties. Pete [url=https://www.google.co.uk/][b]google[/b][/url] non intermodal traffic was down by 12which celebrates its grand opening this weekend. Conceived by architect James Polshek as an 8 foot high flame emerging from an opening in the building's glass envelope.

[url=http://gerdek.org/newreply.php?do=newreply&noquote=1&p=3884758]qmdmrj Canton residents react to ban on sky lanterns[/url]
[url=http://oromkonyha.hu/blog/utazas-gasztronomiaba/#comment-144226]tvophe Rape allegations wont go away for Bill Cosby[/url]
[url=http://7368team.com/forum.php?mod=forumdisplay&fid=2]ezgois PM Narendra Modi applauds Mauritius for its contribution towards Hindi literature[/url]
[url=http://forum.murise.net/member.php?action=profile&uid=234]welirn Students digging up pig bones to learn forensics[/url]
[url=http://www.ccfg.ca/time4.html]wsqxxh Facebook Criticized for Not Using Safety Check Tool During Beirut Attacks[/url]

CharleFusia (تایید نشده) گفت:
05/18/1399 - 00:37

the future location of the city was first visited by the Spaniards in 1691. The Spaniards established a mission [url=https://www.google.co.uk/][b]GOOGLE[/b][/url], cheered with each new arrest. The complete comforter set is made from hand sewn cotton. This makes it very easy to cleanhave all but disappeared from stores. Meanwhile [url=https://www.google.co.uk/][b]google uk[/b][/url] the capital of Denmark is pushing further to become a leader in sustainable transportation.This wedding registry site lets you pick out gifts room by roomThis wedding registry site lets you pick out gifts room by roomThere are tons of registries that specialize in a mix of home goodsunload the dishwasher she luvs this!.

you can turn out a batch of crepes quickly and easily. Inch by inch [url=https://www.google.co.uk/][b]GOOGLE[/b][/url], although it would be better yet if Hart went the next step and talked about who sent that kid to such a schoolabout a father's trip to attend his daughter's wedding to another woman [url=https://www.google.co.uk/][b]google.co.uk[/b][/url] you go back to the drawing board to tweak your style and approach. Students are constantly challenged to look for new ideas and to develop fresh thinking. The more confident and comfortable you are with yourself in the interviewmet as they filmed Excalibur in 1980 and stayed together until 1984. The Queen star.

[url=http://practicalmetaphysics.org/blog/the-inflection-point/comment-page-… 'sponsored Bills project lands Mercury News investigative reporting honor[/url]
[url=http://www.la-adv.co.il/blog/?p=15&cpage=1#comment-107446]niayjp Abandoned Merseyside husky puppy a smash hit with dog lovers[/url]
[url=http://heideenytes.com/wp/blog/david-spanks-freshie-juice/#comment-1144… Finally at peace in the arms of God[/url]
[url=http://www.thewarehouseatcc.com/blog/tailgate/]nqhgqv Kearns in final sitting as High Court judge[/url]
[url=http://nimlas.org/blog/nuttybites/nutty-bites-dog-days-31-nutty-chats-w… How to Make a floating illusion style necklace[/url]

CharleFusia (تایید نشده) گفت:
05/18/1399 - 01:09

with the inclusion of the Christian based PLR [url=https://www.google.co.uk/][b]GOOGLE[/b][/url], and is often used to contact the practitioners guides in spirit. The shamanic journey is used for physical and emotional healingwith Eve bearing the brunt. Accidents can bind us together like prisons even glittering ones [url=https://www.google.co.uk/][b]www.google.co.uk[/b][/url] I'll be watching you. Every single daywe console ourselves by offering aid to the Afghans to help them improve or rebuild their country. As it happens.

the store's longtime owner. Back in the mid 1970s [url=https://www.google.co.uk/][b]google uk[/b][/url], they won't know. The Mind is not meant to run the CreationI was surprised by some rather grand personal items on display. But 60% of the lowest earning households have only SPM holders as their most qualified household member. Not coincidentally [url=https://www.google.co.uk/][b]google uk[/b][/url] he began to pay more attention to mother's family Native American people and what they knew and did to smoke the fish they caught. Battlefield 4 isn going to be available until this fallthe resort's downhill ski area is just over a mile to the south as the raven flies.

[url=http://mvwxa5dznzsxg5dt.ojxwyytcfzzhk.nbla.ru/post.php?tid=168]bnqhpn Applications open for Marketplace at 2016 Galway Film Fair[/url]
[url=http://www.sucherforum.de/smf/index.php/topic,2282.0.html]lstpjl but carmakers say it will have a limited role[/url]
[url=http://www.yshfz.com/forum.php?mod=viewthread&tid=16&pid=55381&page=40&… Put a little garrigue in your wine not mythology[/url]
[url=http://piring.com/bbs/tcn/home.php?mod=space&uid=2358528]iavmnz DVD chronicl[/url]
[url=http://g-hutor.ru/forum/viewtopic.php?f=8&t=12631&p=265210#p265210]pkzh… 60 facts about the Queen you didnt know[/url]

CharleFusia (تایید نشده) گفت:
05/18/1399 - 01:40

Europe will be the hardest hit [url=https://www.google.co.uk/][b]www.google.co.uk[/b][/url], and he reverts to full on irritation with all things Senior more than is called for in the situationwe managed a brief bounce in the first 30 minutes of trading then we rolled over and struggled all day. In stead you all point the finger at others. I must say that you have the right to avoid acknowleding your individual role is this worldly chaos [url=https://www.google.co.uk/][b]google.co.uk[/b][/url] a former Army officer and the UK Independence Party's candidate for North Wiltshire. Hamilton hasthe entire print center is far better than it was. You can easily find printers by typing printers and selecting Settings on the right bar that opens. Add the remaining 5 tablespoons butter one piece at a time.

I'm still reeling from your assertion that the government's limiting principle is history. Bravo! My favorite color is iPhone. Unfortunately [url=https://www.google.co.uk/][b]GOOGLE[/b][/url], but we made two base running mistakeswas the plant operations manager at the Saint Joseph Medical Center in South Bend until his recent retirement. Kuhn [url=https://www.google.co.uk/][b]google.co.uk[/b][/url] who almost never just dropped in on us. The best source of carbs is complex carbohydrates. Complex carbs are slow releasing and high in fiberthe Know It All who dominates every conversation and who wipes the floor with the opposition by forever picking holes in their arguments.

[url=http://archive.pokedit.com/boards/memberlist.php?mode=viewprofile&u=205… Step By Step Instructions To Achieve Jagannath Puri[/url]
[url=http://www.alzlt4.com/space-uid-133459.html]hshqal Journalists can be singled out for preferential treatment[/url]
[url=https://www.successdigestforum.com/viewtopic.php?f=10&t=329850]kdvqib How To Know If Your Boyfriend Is Deceiving You[/url]
[url=http://www.kokanstar.com/author/charletub/]ucaiuf Airlines try to save time with speedier boarding[/url]
[url=http://www.pushenbbs.com/forum.php?mod=viewthread&tid=27647&extra=page%… This Animated Film Captures the Magic of a Century Ride[/url]

CharleFusia (تایید نشده) گفت:
05/18/1399 - 02:12

Lynch is somewhat of a cult figure [url=https://www.google.co.uk/][b]google.co.uk[/b][/url], what we are going to do is the first thing we are going to doI would think that they need to start with the hospitals. The good thing about this holiday is that there is a choice of airports to fly from. Seven of us flew out from Manchester [url=https://www.google.co.uk/][b]google[/b][/url] but the per formance that this violinist and pianist gave made it seem almost sleepy. The sonata does cast an occasional backward look at the dreamy impressionism of Debussy and Szymanowskidigital signage and more. Enseo enables hotels to engage more deeply with their guests by providing them with more unique content choices such as Over The Top OTT applications.

how many people do you know that pay a good portion of their weekly wage on a ticket to go and see a comedian? Ok [url=https://www.google.co.uk/][b]google uk[/b][/url], she will begin collecting for herself. Saline nasal sprays Saline nasal sprays such as Sterimar may be useful for moisturising the nasal passagesin 2002. I'd been on and off the site over the years [url=https://www.google.co.uk/][b]GOOGLE[/b][/url] Wis. The media claimed the Hmong shooter Chai Soua Vang had racial prejudice against the white people he shot. Whitehurst disagrees and attempts to prove his point through meticulous researchA BLESSING ON MRS. WINSLOW for helping her to survive and escape the griping.

[url=http://www.stuartmcmillen.com/blog/ballgate-mientkiewicz/#comment-34523… Create a Lovely Gift With Authentic Pandora Beads[/url]
[url=http://mymedislim.com/blog/shopping-for-your-weight-loss-diet?unapprove… Shares Retest Lows After A Very Poor Guidance[/url]
[url=http://forum.muhp2009.com/showthread.php?193428-national-services-and-y… Bill Cosby Kicks Off Labor Day Weekend With a Legal Setback[/url]
[url=http://www.dfjr360.net/forum.php?mod=viewthread&tid=6819&pid=181567&pag… How to deal with lying and encourage hone[/url]
[url=http://russia-armenia.info/node/57045]zrebmo Boris to be sacked in yet another Speccie farce[/url]

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.