شما اینجا هستید

سازماندهی 13 هزار بسیجی برای مقابله با کرونا/ تولید بیش از 10 هزار محتوا در فضای مجازی

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، سردار سیدصادق حسینی ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به برخی اقدامات سپاه استان در راستای مقابله با کروناویروس در داخل و خارج از مجموعه سپاه، اظهار کرد: موضوع پیشگیری از ویروس کرونا در درون سازمان با اتخاذ ساز و کارهای مختلف پیشگیرانه به صورت جدی در حال انجام است.

 

 

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: در زمینه مقابله با این ویروس در خارج از مجموعه نیز برنامه‌ریزی و اقدامات خوبی انجام شده که تشکیل گروه‌های بهداشت، تشکیل گروه‌های رهنمون و تشکیل گروه‌های مختلف بسیج برای کمک به حوزه بهداشت و درمان از جمله این اقدامات است.

 

 

سردار حسینی در ادامه افزود: 13 هزار و 378 نفر از بسیج مردمی استان برای مقابله با کرونا سازماندهی شده‌اند که با احتساب نیروهای دیگر در قالب گروه‌های مختلف در مجموع بیش از 16 هزار نفر برای کمک به خروج استان از کرونا بسیج شده‌ است.

 

 

وی با اشاره به اینکه  6 نقاهتگاه در سطح استان توسط سپاه بیت‌المقدس راه انداری شده است گفت: یکی از این نقاهتگاه ها هم اکنون در سنندج فعال است و دومی هم به زودی آماده فعالیت خواهد شد.

 

 

سردار حسینی افزود:در این راستا هم اردوگاه‌های راهیان نور را در شهرستان‌های بانه، سقز ومریوان و سروآباد را به نقاهتگاه بیماران کرونایی تبدیل  کرده ایم تا در صورت لزوم در اختیار بهداشت و درمان استان قرار بگیرد.

 

 

آماده‌سازی 519 تخت بیمارستانی

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان از مهیا کردن 519 تخت در سطح استان در راستای کمک به بخش بهداشت و درمان و مقابله با بیماری کرونا خبر داد و گفت :با تشکیل قرارگاه پدافند زیستی در مرکزیت استان مدیریت و مسوولیت ضدعفونی در برخی شهرهای استان به ویژه شهرهایی که ارتش و ناجا حضور دارند به عهده سپاه است.

 

 

وی خاطرنشان کرد: هر شب، جز شب‌های بارانی کار ضدعفونی را در سطح شهر انجام می‌دهیم و این کار به صورت مستمر انجام می‌شود.

 

 

تولید بیش از 10 هزار محتوا در فضای مجازی

 

سردار حسینی بیان کرد: در فضای مجازی بیش از 10 هزار مورد تولید محتوا و در بخش تولید خبر، گزارش، مصاحبه، خبر و غیره اقدامات بسیار خوب و وسیعی در زمینه اطلاع‌رسانی، آگاه‌سازی و آرامش‌بخشی به مردم انجام شده است.

 

 

وی به اقدامات انجام شده در زمینه توزیع اقلام بهداشتی مانند مواد ضدعفونی و ماسک و غیره هم گریزی زد و گفت: 3 هزار و 950 بسته بهداشتی در بین مردم توزیع شده است.

 

راه‌اندازی 18 کارگاه تولید ماسک در کردستان

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان در ادامه از راه‌اندازی 18 کارگاه تولیدی تهیه ماسک در سطح شهرهای مختلف استان خبر داد و گفت: این واحدهای تولیدی روزانه حدود 19 هزار ماسک تولید می‌کنند.

 

به گفته وی، ماسک‌های تولیدی به دو صورت رایگان و مقادیری نیز با قیمت بسیار پایین توزیع می‌شود.

 

 

استفاده 371 هزار لیتر مایع ضدعفونی در سطح شهر و روستاها

 

سردار حسینی تصریح کرد: برای ضدعفونی خیابان‌ها و معابر عمومی در شهرها و روستاهای استان از امکانات منابع طبیعی و هلال احمر استفاده می‌کنیم و تا این لحظه 371 هزار و 100 لیتر مایع ضدعفونی استفاده شده است.

 

 

وی تصریح کرد: ضمن تب‌سنجی مردم، معابر و محلات روستاها و شهرهای کوچک توسط پایگاه‌های مقاومت بسیج ضدعفونی می‌شوند.

 

 

توزیع بیش از 45 هزار بسته بهداشتی در بین محرومین

 

به گفته فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان، 45 هزار و 750 بسته بهداشتی و 2 هزار و 800 بسته معیشتی هر بسته به ارزش 500 هزار تومان در بین اقشار محروم و ضعیف استان توزیع شده است.

 

 

وی خاطرنشان کرد: 400 بسته به ارزش 600 میلیون تومان هم تهیه و توسط حوزه جامعه زنان توزیع شده و 200 بسته اهدایی مراجع مختلف نیز توسط سپاه استان در بین اقشار نیازمند و محروم توزیع شده است.

 

 

سردار حسینی در پایان افزود: 15 ایستگاه سلامت در داخل سپاه راه‌اندازی شده که تاکنون بیش از 27 هزار مورد تب‌سنجی انجام شده است.

 

انتهای پیام/7727

 

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

آخرین اخبار