شما اینجا هستید

مودت به اهل بيت دستوری قرآنی است

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، عرجونی رئیس سازمان بسیج مداحان کشور  صبح امروز در دومین همایش کشوری نغمه سرایان اهل سنت کشور که در سنندج برگزار شد اظهار کرد:  جایگاه مداحان و نغمه سرایان دینی در فرهنگ اسلامی مان ویژه بوده و انتظار داریم که در زمینه وحدت و همبستگی اسلامی ورودی عملی و همیشگی داشته باشند.

 

وی افزود: از مجموعه سپاه بیت المقدس کردستان و سایر نهادهای همکار در این همایش تقدیر و تشکر داریم.

 

 عرجونی با اشاره به مطالبات رهبر معظم انقلاب از مداحان و نغمه سرایان اظهار کرد: رهبری فرمودند که در ترویج و تبیین سبک زندگی اسلامی همت گمارند وشادی ها و غم های مردم را مدیریت کنند.

 

وی به وظیفه سنگین بسیج مداحان اشاره کرد و عنوان نمود: باید در راستای وحدت و همبستگی امت اسلامی ورودی عملی و همیشگی داشته باشیم

 

وی اظهار کرد: این برنامه برای دومین سال است که برگزار می شود اما با برنامه ریزیهای انجام شده در یک برنامه پنج ساله قصد داریم این همایش را برگزار کنیم.

  در ادامه حجت الاسلام و المسلیم سید محمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان در این همایش عنوان کرد: جهل در اسلام هيچ جايگاهي ندارد و خداوند متعال ما را براي كسب علم و آگاهي به پيامبر(ص) و اهل بيت(ع) ارجاع داده است.

 


نماينده ولي فقيه در كردستان خاطرنشان كرد: كردستان منطقه امن براي اهل بيت پيامبر(ص) در طول تاريخ بوده و مودت به اهل بیت با شکل های مختلفی بان می شود، که عده ای با زیارت اهل بیت و عده ای هم با ذکر عشث و علاقه  خود را نشان می دهند.

 

وی افزود: در قرآن و روایات اسلامی چه اهل سنت و چه شیعه، بر مودّت و محبّت اهل بیت پیامبر (ص) تأكید فراوان شده است و این تنها بدان جهت نیست كه آنان از نسل پیامبر هستند، بلكه از آن جهت است كه آنان دارای فضایل و كمالات و به تعبیر دقیق تر، مظهر صفات جمال و جلال الهی اند لذا نست به اهل بیت حق معرفت، حق مودت، حق اطاعت، حق یاد کردن و حق بیان فضائل است.

 

انتهای پیام/7727

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

آخرین اخبار