شما اینجا هستید

ارائه آموزش‌های مهارتی برای سربازان یک فرصت است

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، سردار سیدصادق حسینی در جلسه مهارت‌آموزی سربازان که با حضورمسوولان دستگاه‌های مرتبط در سالن جلسات فرماندهی سپاه کردستان برگزار شد، برگزاری دوره‌های آموزشی فنی‌ وحرفه‌ای را نیاز جامعه دانست و اظهار داشت: برگزاری این دوره‌های آموزشی پروسه ایجاد اشتغال را تکمیل می‌کند.

 

 

وی افزود: اکنون که ظرفیت و زیرساخت‌های آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای در کردستان فراهم است باید از آن برای ورود جوانان به بازار کار و کاهش حجم بیکاری استفاده کرد.

 

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس استان کردستان اذعان داشت: پشت میزنشینی و کارمندی یک فرهنگ نادرست در جامعه ایرانی است چرا که ظرفیت بکارگیری ادارات متناسب با افراد جویای کار در کشور نیست.

 

 

به گفته فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان، تعداد رشته‌های آموزشی هم باید محدود شود و کیفیت آموزش‌ها را بالا برد که جوانان بعد از اتمام دوره سربازی جذب بازار کار شوند.

 

 

وی با عنوان این مطلب که پادگان حضرت رسول(ص) سنندج ظرفیتی مناسب برای ایجاد کارگاه‌های مجهز فنی‌وحرفه‌ای است، گفت: استانداری و سایر دستگاه‌ها اگر کمک کنند می‌توان این مکان را به یک محل فراگیر آموزش‌های مهارتی تبدیل کرد.

 

 

سردار حسینی همچنین گفت: از آنجایی که اقتصاد کردستان کشاورزی‌محور است لذا می‌توان به سمت برگزاری دوره‌های باغداری‌، دامپروری و صنایع تبدیلی هم رفت و بیشتر به ان توجه کرد.

 

 

وی در پایان خواستار کمک بانک‌ها در راستای اعطای تسهیلات کم‌بهره به سربازان دارای مهارت برای ایجاد اشتغال در پایان دوره سربازی شد.

 

انتهای پیام/7727

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir

آخرین اخبار