شما اینجا هستید

با همکاری بسیج مداحان،

همایش نغمه سرایان اهل سنت در سنندج برگزار می شود

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، یوسف ارجونی مسئول سازمان بسیج مداحان کشور  عصر امروز  در دیدار با فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان از برگزاری همایشی در راستای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ وحدت با عنوان نغمه سرایان اهل سنت در سنندج خبرداد.

 

 

 سردار حسینی در این دیدار افزود: با توجه به اینکه کردستان پایتخت دف نوازی جهان می باشد باید این توانمندی  را یک فرصت دانست و ظرفیت های این  استان را در این حوزه  معرفی کرد چرا که  موضوع مداحی موضوعی نیست که امروز به آن رسیده باشیم  این هنر و توانمندی از صده های قبل مورد توجه بوده و قطعا تاثیر گذاری خاصی بویژه در مراسمات مولودی و عزاداری ها  داشته و دارد.

 

 

وی با اشاره به اینکه بسیج مداحان از اقشار مهم و تاثیر گذار در سطح جامعه می باشد و درواقع پل ارتباطی بین هنر و جامعه هدف می باشد عنوان کرد: بسیج مداحان استان  بر حسب وظیفه باید این ماموریت را به درستی انجام دهد.

 

 

سردار حسینی با  اینکه دشمن پیوسته در حال فعالیت و توطعه در حوزه فرهنگی علیه کشور است، افزود: یکی از اهداف تشکیل این نهاد، توسعه فرهنگ و تفکر بسیجی و تقویت آمادگی برای دفاع همه جانبه از انقلاب و دستاوردهای آن است که یقینا جامعه مداحان به عنوان قشری تاثیرگذار در جامعه می تواند نقش پررنگی در این زمینه ایفا کند.

 

 

 در ادامه مسئول سازمان بسیج مداحان کشور  ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت شاعران و گروه های همخوانی موجود در جامعه اهل تشیع و تسنن، افزود: یکی از مهم ترین اهداف برگزاری همایش نغمه سرایان، تقریب مذاهب و اتحاد و پیوستگی در پاسداری از ارزش های اسلام و انقلاب است.

 

 

انتهای پیام/7727

 

 

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir

آخرین اخبار