شما اینجا هستید

استقبال خوب خواهران از ورود به حوزه علمیه

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، حجت الاسلام  قدرتی مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون سپاه بیت المقدس کردستان در همایش بسیج  که در حوزه علمیه ریحان النبی برگزار شد ضمن تاکید بر ضرورت حضور روحانیون درعرصه های مختلف کشور اظهار داشت: با توجه به لزوم آشنایی طلاب و روحانیون به وظایف ذاتی خود که همان بصیرت افزایی و کمک به تولید علم و جنبش نرم افزاری و پیشگام بودن در صحنه های مختلف نظام است.

 

وی در ادامه افزود: حوزه‌های علمیه یکی از ثمره‌های وجودی انقلاب اسلامی است که طلاب باید نعمت تحصیل در سایه امنیت انقلاب اسلامی و هم فرصت تحصیل در علم را قدر بدانند.

 

 

 مسئول  بسیج طلاب گفت: طلاب خواهر نسبت به طلاب برادر از وظایف سنگین تر و حساس تری برخوردارند، طلاب خواهر هم باید یک طلبه و مبلغ دینی در جامعه باشند و هم اینکه یک مادر و اسوه اسلامی برای خانواده خود باشند.

 

 

قدرتی مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون سپاه بیت المقدس کردستان تأکید کرد: یکی از هنرهای زیبای امام این بود که اسلام ناب محمدی را از اسلام متحجر و از بین اسلام روشنفکر مآبان و لیبرال‌ها و از لابلای این متون اسلام استخراج کرد و درواقع اسلام ناب همان اسلام اصیل و اسلام اهل‌بیت (علیهم‌السلام) است.

 

 

قدرتی  افزود:‌ کسی که طلبه می شود باید عهده دار سه وظیفه باشد وظیفه اول تربیت است، طلبه آمده تربیت کند و اولین جایی که تربیت می ‌کند، خانه است طلبه باید بداند برای تربیت کردن به حوزه آمده است.

 

 

 وی گفت: یکی دیگر از امتیازات طلاب خواهر این است که هم در تربیت اسلامی جامعه می توانند نقش آفرین باشند و هم این که در تربیت فرزندان صالح و با ایمان تاثیر مستقیم داشته باشند.

 

در پایان به تعدادی از خواهران طلاب نمونه به رسم یاد بود هدایای اهدا شد.

 

انتهای پیام/7727

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir

آخرین اخبار