شما اینجا هستید

رستمی در جمع دانشجویان:

بسیج دانشجویی استان کردستان ۴۹ گروه جهادی دارد

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان،  توحید رستمی، مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان در جمع دانشجویان دانشگاه کردستان گفت: بسیج دانشجویی به عنوان یکی از ظرفیت‌های انقلاب اسلامی و همچنین نقطه امید دلسوزان امام، در راستای تحقق منویات امامین انقلاب تحقق پیدا کرده است.

رستمی افزود: بسیج دانشجویی پس از دریافت فرمان امام خمینی، دوران پر فراز و نشیبی را طی کرده و امروز به بالندگی رسیده است و رسیدن به این بالندگی بر اساس ماموریت‌ها و رسالت‌هایی بوده که برای بسیج تعریف شده است.

مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان با اشاره به برخی از ماموریت‌های بسیج دانشجویی، عنوان کرد: در راستای ماموریت بسیجی‌گری که همان جذب و سازماندهی و شبکه سازی است، از جمعیت ۴۲ هزار نفری دانشگاه‌ها، هفت هزار و ۱۵۶ نفر بسیجی هستند که ۱۷ درصد جامعه هدف را پوشش داده است.

وی تصریح کرد: در راستای توانمندسازی معرفتی و بصیرتی، دوره‌های مختلفی را برگزار می‌کنیم که از آن جمله طرح هدایت کشوری است و هدف از آن تربیت نیروی انسانی در تراز انقلاب اسلامی و همچنین تقویت بنیه انقلابی و اندیشه‌ای دانشجویان است.

 

رستمی همچنین به برگزاری دوره خط امام استانی اشاره کرد و یادآور شد: ۸۰ نفر در دو مرحله در این دوره شرکت کردند.

 

وی با اشاره به اینکه بالغ بر ۲۰۰ نشست و همایش بصیرتی و شجره طیبه صالحین نیز در طول سال برگزار شده است، ادامه داد: در راستای ماموریت نقش آفرینی، یکی از برنامه‌ها اردوی جهادی بود که با هدف خدمت به مردم محروم و تربیت نیروی انسانی در تراز انقلاب و دلگرم کردن مردم محروم و مطالبه‌گری از مسئولان انجام می‌شود.

 


مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان اعلام کرد: بسیج دانشجویی استان کردستان ۴۹ گروه جهادی دارد که ۳۲۰ نفر در این گروه‌ها فعال هستند.

 

وی یکی دیگر از عرصه‌های نقش آفرینی بسیج دانشجویی که با هدف گفتمان سازی و جریان سازی و مطالبه گری انجام می‌شود را اردوی راهیان نور دانست و خاطرنشان کرد: اردو‌های راهیان نور نوعی جریان سازی فرهنگی است که امسال بالغ بر چهار هزار نفر در این اردو‌ها شرکت داشته‌اند.

 

رستمی به برگزاری اجلاسیه و یادواره شهدا به عنوان یکی دیگر از برنامه‌‍‌های بسیج اشاره کرد و گفت: اجلاسیه شهدای دانشجو امسال برگزار شد که مقدمه آن برگزاری ۳۰ یادواره شهدا در دانشگاه‌های مختلف بود.

 

وی برگزاری این برنامه‌ها را گامی در راستای تحقق دانشگاه اسلامی نام برد و گفت: کرسی‌های آزاد اندیشی و تریبون آزاد و نشست‌های تخصصی از دیگر برنامه‌های برگزار شده در این راستا توسط بسیج دانشجویی بوده است.

 

انتهای پیام/7727

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir

آخرین اخبار