بسیج بهترین پشتوانه علمی و فرهنگی و دفاعی برای آینده ایران اسلامی است

دوشنبه, 09/04/1398 - 15:11
سردار حسینی؛
بسیج بهترین پشتوانه علمی و فرهنگی و دفاعی برای آینده ایران اسلامی است
بسیج بهترین پشتوانه علمی و فرهنگی و دفاعی برای آینده ایران اسلامی است
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان گفت: بسیج بهترین پشتوانه علمی و فرهنگی و دفاعی برای آینده نظام مقدس الهی ایران اسلامی است.

 به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، سید صادق حسینی در مراسم روز قشر به مناسبت سالروز تشکیل بسیج دانشجویی در میان دانشجویان دانشگاه های استان کردستان بیان کرد: جوان با نشاط، پویا و با انگیزه است که بسیج هدف و افق برای جوان و راه او تعیین می کند.سو استفاده از نارضایتی مردم برای رسیدن به هدف خود توطئه ای برای از بین بردن امنیت است.

 

وی افزود: بسیجیان در آینده مدیران لایقی برای خدمت به انقلاب خواهند شد و در مکتب حسینی برای پیشرفت و توسعه و آبادانی همت خواهند کرد و با بهره گیری از آرمان های انقلاب و سرلوحه قرار دادن بیانات کاریزمای انقلابی خود ارمغان های بسیاری برای کشور به بار می آورند.

 

 

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان، بیان کرد: انقلاب فرهنگی ما به پشتوانه حضور بسیج در حال حرکت و جریان سازی است و خود بسیج هم ثمره انقلاب است که امروز به ثمر نشسته است.

 

حسینی عنوان کرد: بسیجیان بزرگ مردانی هستند که در کلاس درس خود پای دانشگاه ها و حوزه ها در راستای تحقق اهداف نظام و انقلاب هستند که دو بال علم، اعتقاد و نشاط و پویایی هستند.

 

فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان گفت: در روزهای اخیر, کشور و استان کردستان شاهد برخی ناآرامی ها بود که با هوشیاری مردم ترمیم شد و عاملان بیگانه ای که در شکل گیری آن دست داشتند را خوشبختانه بار دیگر ناامید کرد.

 

سردار صادق حسینی بیان کرد: جوان با نشاط، پویا و با انگیزه است که بسیج هدف و افق برای جوان و راه او تعیین می کند.

 

وی افزود: در روزهای اخیر کشور و استان کردستان شاهد برخی ناآرامی ها بود که با هوشیاری مردم ترمیم شد و عاملان بیگانه ای که در شکل گیری آن دست داشتند را خوشبختانه بار دیگر ناامید کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: تحصیل، تلاش و کوشش بسیجیان در ارتقای قدرت مدیریت آنها موثر است و یم تواند روشنگری و بینشی والا به آنها ببخشد که بتوانند پل ارتباطی بین مدیران و لایه های جامعه باشند.

 

حسینی عنوان کرد: دو بال علم و تقوا که هر بسیجی باید آن را داشته باشد می تواند به پشتوانه قدرت الهی و پیروی از بیانات انقلابی امام و رهبر انقلاب در نهایت به ترویج آرمان های انقلاب و صدور آن به دیگر ملت های اسلامی موثر باشد.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر ما به دنبال امت سازی واحده اسلامی در سراسر جهان هستیم، گفت: به نعمت و برکت انقلاب همه امت اسلامی پیرو اندیشه امامین انقلاب هستند که این خود از برکت وجود روحیه بسیجی در کشور است.

 

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کردستان افزود: دفاع و حراست از انقلاب و کشور خاصتا وظیفه جوانان است و مردم هم سهم به سزای در ایفای این امر دارند که تشخیص به موقع، مطالبه به حق و عمل در بهترین زمان ممکن خصیصه این اقدام انقلابی ارزشمند است.

 

حسینی بیان کرد: ارتباط بین دانشگاه و صنعت ارتباطی انکار ناپذیری است و جوانان میدا تحول، رشد و نمو انقلابی هستند که این تحول عظیم علمی و توسعه ای در بدنه بسیج شکل می پذیرد.

 

وی عنوان کرد: قبل از انقلاب در کشور هیچ رشدی به پشتوانه بدنه مردمی و توانایی های مردمی وجود نداشتف اما امروز از توسعه راه و شهرسازی، فرودگاه، صنعت و توسعه علمی و پزشکی گرفته تا تمام علوم دستیافتنی به دست بشر را می توان در جای جای کشور شاهد بود.

 

حسینی گفت: امروز دشمن ابرقدرت که حاکم سراسر کشورهای ناتوان است، عاجزانه از ما درخواست گفتگو دارد و این یعنی مهر تائید توانایی و قدرت ایران و ایرانی در سراسر جهان است.

 

وی بیان کرد: الگوی اسلامی و ایرانی امروز از مرزهای کشور خارج شده و بیشتر کشورهای منطقه در تمام تحولات و تصمیمات خود از الگوهای کشور ما پیروی و تقلید می کنند.

 

حسینی گفت: شیوه و شکل توطئه دشمن هر سال به شکلی است اما هدف وی براندازی کشور و نظام اسلامی است که برای رسیدن به این هدف از هر دسیسه و هر نیروی سلطنتی و منافقی بهره می برد که بازهم معادله میلیاردی آنها که سالها روی آن کار کرده بودند، با یک ساعت سخنرانی مقام معظم رهبری برهم می ریزد

 

حسینی خاطرنشان کرد: امنیت ضامن توسعه و پیشرفت و توسعه و در نهایت سرازیر شدن سرمایه گذاری است که دشمن فقط به دنبال ایجاد ممانعت در هموار کردن این موارد است که خوشبختانه هزینه ای که دانشجویان برای پیروزی انقلاب کردند کشور را در رسیدن به این شایسته سالاری دینی هموار کرده است.

 

وی در خاتمه بیان کرد: گام دوم انقلاب منشور انقلاب است که حضور جوانان در آن بسیار لازم و ضروری است و باید همه برای رسیدن به این هدف تلاش کنیم.

Image removed.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی کردستان هم در ادامه بسیج را حرکتی گفتمان ساز و جریان ساز دانست و گفت: بسیج دانشجویی کردستان سرآمد و از لحاظ کیفی بسیار قدرتمند است.

 

 

توحید رستمی عنوان کرد: بسیجیان نیروهای مخلص، متعهد و آرمانخواهی هستند که به عنوان ظرفیت انقلاب اسلامی از آنها یاد می شود.

 

 

وی در تشریح اقدامات بسیج دانشجویی بیان کرد: 42 هزار نفر دانشجوی داریم که 17 درصد آنها در بسیج جذب و سازماندهی شدند، که این رقم معادل 7 هزار و 156 هزار نفر است.

 

 

رستمی بیان کرد: این افراد با توجه به توانمندی های که دارند در کارگروه های مختلف به کارگیری می شوند و به مدت 40 روز تعداد 49 نفر از آنها در دوره طرح ولایت شرکت کردند و 80 نفر هم در دوره 10 روزه خط امام در شهر قم حضور پیدا کردند.

 

 

وی افزود: اعزام این دانشجویان به دوره های بصیرتی به منظور ارتقاء توانمندی های علمی و مدیریتی و بصیرتی در آنها است.

 

 

رستمی اذعان کرد: 200 نشست بصیرتی، نشست و همایش توسط بسیج دانشجویی برگزار شده و اردوهای جهادی، تربیتی به دانشجویان بسیجی شور و نشاط و روحیه مطالبه گری می بخشد که خوشبختانه امروز 49 گروه جهادی به تعداد 320 نفر در استان سازماندهی شدند که در سیل اخیر هم 3 دوره امدادرسانی انجام دادند.

 

 

وی بیان کرد: تعداد 3 هزار و 898 روز فعالیت اردوی جهادی در بسیج دانشجویی استان ثبت شده است که توانستند تعداد 51 پروژه اعظیم و جزئی را به سرانجام برسانند.

 

 

فرمانده ناحیه بسیج دانشجویی کردستان خاطرنشان کرد: 5 هزار و 700 ویزیت در مناطق محروم استان توسط جهادگران دانشجو انجام شده و نیز با تجهیزات کامل خود به ارزش 450 میلیون تومان تعداد 1400 راس دام از خدمات بسیج بهره مند شدند.

 

 

وی گفت: هزار دانشجوی استان هم به مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور اعزام و نیز استان میزبان 7 هزار نفر در اردوی راهیان نور بوده است.

 

 

رستمی همچنین اشاره کرد: 30 یادواره شهدا هم در سطح دانشگاه هیا استان برگزار شده و کرسی های آزاد اندیشی بسیج بسیار ارزشمند و با خروجی پرمحتوا بوده است.

 

 

وی گفت: اعتماد به جوانان در گام دوم بیانیه انقلاب به صورت ویژه وجود دارد که بسیج دانشجویی در هموار کردن این مسیر سرآمد بوده و زمینه برای آزمون و خطا برای بسیجیان دانشجو آنها را در عملیاتی کردن راه هدایت و حامی در طرح اعتلا است.

 

 

رستمی در خاتمه افزود: مطالبه گری از مسئولان در ادامه دکترین بسیج دانشجویی هدف جوانان دانشجو است که با تشکیل هسته های مسئله محور ممکن می شود و این یک امتیاز ویژه برای این نهاد مقدس است که امیدواریم بتوانند به بهترین شکل ممکن اهداف و آرمان های انقلاب را به نتیجه برسانند.

 

 

همچنین در ادامه معاون فرهنگی دانشگاه کردستان گفت: تفسیر واژه بسیج آنقدر وسیع است که با نام رشد و کمال می توان تفسیر نزدیک به آن ارائه داد.

 

 

روشن خوشنوازی افزود: امروز که ۴۰ سال از تاسیس بسیج دانشجویی می گذرد، تبدیل به معیاری برای سنجش کمال و رشد شده است.

 

 

وی بیان کرد: نقش بسیجیان در عرصه‌های مختلف از جمله دفاع مقدس و جنگ تحمیلی انکارناپذیر است، جنگی که ابتدا با واگذاری زمین در نهایت فرصت فراهم شد تا واژه بسیج تجلی یابد و با حضور بسیجیان جریان جنگ تغییر کرد.

 

معاون فرهنگی دانشگاه کردستان گفت: نقش بی‌بدیل بسیج در عرصه‌های محرومیت‌زدایی، سلامت و اشتغالزایی سازندگی، علم و دانش ملموس است که با همکاری مردم و سرمایه اندک منجر به اشتغالزایی پایدار می شود.

 

خوشنوازی به حضور بسیج در عرصه‌های علمی نیز گریزی زد و گفت: دفاع همه جانبه از کیان مقدس اسلام رسالت بزرگ بسیجیان است که این تفکر در هیچ دورانی منسوخ نمی شود و نقش بی‌بدیل آنها در این حوزه مثمرثمر است.

 

وی در خاتمه عنوان کرد: اگر قصد رسیدن به جامعه آرمانی و تمدن اسلامی را داریم باید از مسیر بسیج بگذریم چرا که بسیج مسیر دستیابی به جامعه آرمانی در هر برهه ای است.

 

انتهای پیام/7727

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.