جبهه مقاومت پرچم‌دار گفتمان انقلاب اسلامی در دنیا است/ در اغتشاشات اخیر برخی رسانه‌ها هوشمندانه رفتار نکردند/ ضرورت تسلط اصحاب رسانه بر تاریخ ایران

دوشنبه, 09/04/1398 - 14:15
سردار شریف در همایش رسالت رسانه در گام دوم انقلاب:
جبهه مقاومت پرچم‌دار گفتمان انقلاب اسلامی در دنیا است/ در اغتشاشات اخیر برخی رسانه‌ها هوشمندانه رفتار نکردند/ ضرورت تسلط اصحاب رسانه بر تاریخ ایران
جبهه مقاومت پرچم‌دار گفتمان انقلاب اسلامی در دنیا است/ در اغتشاشات اخیر برخی رسانه‌ها هوشمندانه رفتار نکردند/ ضرورت تسلط اصحاب رسانه بر تاریخ ایران
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: صدور بیانیه گام دوم انقلاب رویداد مهمی است زیرا در طول این 40 سال در کنار تمام موانع و کم تجربگی ها پیشرفت های بسیاری داشتیم، در واقع این چهل سال، چهل سال مبارزه مداوم برای تثبیت و تعمیق انقلاب بود و نیاز به بررسی دقیق دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان،  صبح امروز همایش رسالت رسانه در گام دوم انقلاب با حضور سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی و سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فعالان فضای مجازی و اصحاب رسانه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان برگزار شد.

 

سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این همایش اظهار داشت: انقلاب اسلامی گفتمان سومی در دنیای جدید مطرح کرد، پیش از این دنیا در اختیار دو گفتمان تحت رهبری شوروی و آمریکا بود.

 

جبهه مقاومت پرچم‌دار گفتمان انقلاب اسلامی در دنیا است

 

وی افزود: نفوذ یک گفتمان کار سخت و پیچیده ای است از این رو تا قبل از انقلاب اسلامی هرکس که به دنبال راه اندازی جنبشی بود باید راه و روش کمونیست را در پیش می گرفت اما انقلاب اسلامی در بهمن ۵۷ به رهبری یک روحانی مبارز با گفتمان انقلاب اسلامی پا به عرصه میدان سیاست گذاشت.

 

سردار شریف یادآور شد: در برهه ای از زمان گفتمان کمونیست در جهان موفق عمل کرد اما ایجاد شکاف و تفرقه سبب فروپاشی آن در دنیا شد، وضعیتی که در کره شمالی و جنوبی ایجاد شد محصول همین گفتمان کمونیستی است.

 

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ابراز داشت: گفتمان انقلاب اسلامی، گفتمان سومی بود که توانست بخشی از افکار عمومی را به خود معطوف کند همان چیزی که امروز آن را نماد و پرچم مقاومت می نامیم.

 

وی مطرح کرد: صدور بیانیه گام دوم انقلاب رویداد مهمی است زیرا در طول این ۴۰ سال در کنار تمام موانع و کم تجربگی ها پیشرفت های بسیاری داشتیم، در واقع این چهل سال، چهل سال مبارزه مداوم برای تثبیت و تعمیق انقلاب بود و نیاز به بررسی دقیق دارد.

 

سردار شریف بیان کرد: بخش دوم آن بهره برداری از تجاربی است که در طول ۴۰ سال گذشته داشتیم و موتور محرک آن، جوانان را مخاطب قرار داده و از تجربه نسل اول انقلاب بهره مند شوند از این رو نیازمند راهبرد رسانه ای برای تبیین شرایط مناسب و نمایش افق آینده هستیم.

 

اثبات ناکارآمدی نظام اسلامی ایران شاه بیت رفتار رسانه‌ای دشمن در اغتشاشات اخیر

 

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: شاه بیت بررسی رفتار رسانه ای دشمن از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون اثبات ناکارآمدی نظام اسلامی ایران بوده است و تلاش می کنند این گزاره را در مقاطع مختلف با دروغگویی نمایش دهند.

 

وی تصریح کرد: راهبرد تاکتیکی دشمن شامل سه بخش است، در ابتدا ما را از گذشته پشیمان کنند، در گام بعد شرایط امروز را سخت نشان داده و القا کنند که به بن بست رسیده ایم و در آخر شرایط آینده را بسیار مایوس کننده و ناامیدانه بر روح جامعه وارد کند.

 

سردار شریف گفت: این گزاره ها در شبکه های اجتماعی و تلویزیون دشمن می بینیم به گونه ای که از یک فرصت تاریخی بهره مند هستند.

 

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: نسل جدید ما دوران ستم شاهی، انقلاب و دفاع مقدس را درک نکرده است از این رو دشمن از این فرصت استفاده کرده و در اصطلاح جامعه شناسی انقطاع نسلی ایجاد کرده و به دنبال اختلاف افکنی است.

 

وی ابراز داشت: آمریکا و انگلیس پیش از این در تلاش بودند تا ملت ایران چهل سالگی انقلاب را نبینند از این رو از بستر شبکه های اجتماعی و تلوزیون استفاده کرده و و رژیم پهلوی را دوران مشعشع جلوه داده اند.

 

دشمن با انقطاع نسلی به دنبال ایجاد فشار بر کشور است

 

سردار شریف عنوان کرد: دشمن با انقطاع نسلی به دنبال ایجاد فشار بر کشور است، روزی نیست که از این طریق کشور را مورد حمله قرار ندهند.

 

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: از طرفی ما نیز به دلیل بی توجهی و یا وجود نیروهای غیر حرفه ای نتوانستیم چهره منحوس رژیم سابق و دوران گذشته به جوانان امروز انتقال دهیم از این رو جوان امروز با چالش جدی رو به رو است و ایم مسئولیت اصحاب رسانه را برجسته می کند.

 

وی تاکید کرد: افرادی که در حوزه رسانه فعالیت می کنند باید خودشان به باور قطعی برسند که انقلاب اسلامی چه نظامی را سرنگون و دست چه کسانی را از ملت قطع کرد تا بعد بتوانند مبلغان خوبی برای انقلاب اسلامی، دستاوردها و عملکرد آن باشند.

 

سردار شریف ادامه داد: تا اصحاب رسانه بر تاریخ مسلط نشوند و دستاوردها، پیشرفت ها، ضعف ها و دلایل ناکارآمدی رژیم ستم شاهی را مسلط نشوند نمی توانند دستاوردهای انقلاب را به درستی انتقال دهند.

 

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: سواد رسانه ای موضوعی است که مدت ها در کشور مطرح است، یک فرد در آن واحد ممکن است در معرض چند پیام قرار گیرد اگر قادر نباشد تا تشخیص دهد که پیام چه هدفی دارد قادر به کنترل نخواهد بود.

 

وی افزود: هنوز نتوانسته ایم به جامعه تبیین کنیم که هر رسانه از یک وبلاگ تا یک صاحب سایت اهداف خاصی را دنبال می کند، اگر این موضوع را به خوبی انتقال دادیم حداقل جامعه می تواند بفهمد که پیام چه هدفی دارد از این رو رسانه ها در حیطه سواد رسانه ای رسالت بزرگی دارند.

 

نداشتن سواد رسانه‌ای امنیت جامعه را به خطر می‌اندازد

 

سردار شریف اذعان داشت: جامعه هر چه قدر جلوتر برود به سواد رسانه ای بیشتر نیاز دارد، نداشتن سواد رسانه ای امنیت جامعه را به هم می ریزد برای مثال در انتخابات سال ۸۸ تا روز پنج شنبه که تبلیغات تمام شد هیچ اغتشاشی وجود نداشت اما روز جمعه اولین برنامه بی بی سی در انتخابات گزاره خبری اش را با این جمله تعریف کرد که به طور همزمان محمود احمدی نژاد و میر حسین موسوی خود را برنده انتخابات اعلام کردند.

 

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به حوادث اخیر و افزایش قیمت بنزین عنوان کرد: شاید یکی از معدود ترین موضوعی که به معیشت مردم سخت گره خورده، مساله بنزین است و هر بار که در ایران افزایش قیمت بنزین بوده یک سری اعتراضات به دنبال داشته که بسته به میزان تدبیر مسئولان دولتی شدت اعتراضات متفاوت بوده است.

 

وی یادآور شد: اعتراضات چند دلیل مشخص دارد که یکی از آن ها اغنا نشدن مردم است البته بارها مسئولان منصفانه یا غیر منصفانه به آن در رسانه ها می پردازد البته این بی انصافی است که وقتی خودمان نمی توانیم پاسخگو باشیم مسئله را به گردن دیگران بیندازیم.

 

سردار شریف گفت: در فرصتی که فضای رسانه ای در اختیار دشمن بود، اراذل و اوباش را به خط کردند، در حواشی شهرها ایجاد نا امنی کردند که به شدت نگران کننده بود و اگر نیروهای نظامی نبودند این قائله ختم نمی شد چرا که دشمن یک برنامه مفصلی برای براندازی داشت و سرویس های جاسوسی سعودی، اماراتی، اسرائیلی و آمریکایی حامی آن بودند.

 

طرح فشار حداکثری آمریکا نتوانست مردم را به خیابان‌ها بکشاند

 

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: از آنجایی که طرح فشار حد اکثری آمریکا نتوانست مردم را به خیابان بکشاند فرصتی بود که به واسطه آن شاهد رفتارهای داعش گونه با خشونت و شدت بسیار بالا و بهره گیری از زنان برای درگیری های اولیه و ایجاد نا امنی بودیم.

 

وی با بیان اینکه رسانه ها رسالت بزرگی در چنین شرایطی داشتند، تصریح کرد: متاسفانه در حوادث هفته گذشته برخی جراید و روزنامه‌های داخلی هوشمندانه رفتار نکردند.

 

سردار شریف گفت: در دنیای امروز یکی از مشکلات کشورها نداشتن رهبر است اما خدا را شاکریم که ملت ایران از این نعمت بهره مند است، تصور کنید اگر بیانات رهبری در درس خارج فقه نبود فرصت دشمن بیشتر می شد اما سخنان ایشان باعث شد که صف مردم از معترضین جدا شود از این رو باید قدر رهبری و ملت فهیم ایران را دانست.

 

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه این شکست برای دشمن پرونده ای جدید باز کرد، توضیح داد: دشمن در پرونده کومله، فتنه ۸۸، داعش و صدام شکست خورد، در این پرونده نیز شکست خورد اما انتظار می رود که خبرنگاران رسالت خود را در حوزه آگاه سازی افکار عمومی به کار گیرند.

 

وی ادامه داد: بیش از ۱۰۰ سال است که دارای نفت هستیم اما همواره واردکننده بنزین بوده ایم از این رو دشمن از این حربه استفاده کرد.

 

سردار شریف تشریح کرد: بنابراین تصمیم گرفتیم تا این حربه را خنثی کنیم با ورود قرارگاه خاتم الانبیا (ص) و ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس توانست فاز اول و دوم این پالایشگاه را به بهره برداری رساند.

 

انهدام پهپاد آمریکایی و توقیف کشتی دشمن نشان دهده توانمندی ملت ایران است

 

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: با قدرت اعلام می کنیم اکنون ایران می تواند با پیشرفته ترین ابزار دشمن رقابت کند از این رو ما توانمند شده ایم این دو واقعیت را انهدام پهپاد آمریکایی و توقیف کشتی دشمن نشان می دهد.

 

وی ابراز داشت: ایمان داشته باشید که ۴۰ سال دوم انقلاب فصل جدیدی از شکست های پی در پی دشمن خواهد بود، امروز ۵ میلیون دانشجو در کشور مشغول فعالیت هستند با توجه به اینکه آینده بسیار شکوفا و امید بخش است رسالت رسانه ها القا امید و روشنی با تکیه بر بیانیه گام دوم انقلاب به جامعه است.

 

سردار شریف تاکید کرد: رلرله تبریز به دلیل اغتشاشات به حاشیه کشانده شد در حالیکه نظام توانمند رسانه ای باید به جامعه خط دهد.

 

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان یادآور شد: جای نگرانی وجود ندارد چرا که آمریکائی ها و سعودی ها مستاصل تر از همیشه و در بدترین شرایط قرار دارند و تا امروز شدت نگرانی اسرائیلی ها به این میزان نبوده است.

 

انتهای پیام/7727

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.