شما اینجا هستید

با حضور سردار حسینی صورت گرفت.

افتتاح یک واحد مسکن مددجو در شهرستان سقز

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان از سقز، عصر دیروز  شنبه دوم آبان ماه ۹۸ با حضور سردار حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس، ریاست کمیته امداد استان کردستان، امام جمعه سقز، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز، روحانیون، فرماندهان نظامی و انتظامی و جمع کثیری از مردم یک واحد منزل مسکونی مددجو در روستای کهریزه واقع در بخش مرکزی شهرستان سقز افتتاح شد.

سرهنگ پاسدار یوسف معروفی فرمانده سپاه شهرستان سقز در ابتدای این مراسم ضمن تشریح اقدامات اخیر بسیج سازندگی سپاه این شهرستان در امر محرومیت زدایی گفت: در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) مبنی بر مشارکت سپاه در امر محرومیت زدایی، به استناد توافق نامه مابین سازمان بسیج مستضعفین و کمیه امداد حضرت امام (ره)، بسیج سازندگی سپاه سقز پا به این عرصه نهاده است.

یوسف معروفی افزود: بسیج سازندگی سپاه سقز در سال ۹۷ تعداد ۲۴ واحد مسکونی مددجو را در ۱۷ روستا با هزینه کرد ۳۵۰ میلیون ریال برای هر واحد و جمعا ۸ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال افتتاح و تحویل نیازمندان داده است.

وی با اشاره به پروژه‌های سال ۹۸ در سقز نیز اظهار داشت: در فاز دوم محرومیت زدایی در سال ۹۸ تعداد ۲۰ واحد مسکن مددجو به این سپاه واگذار شد که پروژه‌های مذکور در ۱۴ روستا استارت خورده است و تا امروز ۱۷ واحد آن با ۵۰ درصد، ۲ واحد با ۶۰ درصد و یک واحد نیز با ۱۰ درصد پیشرفت ساخت در حال اجرا بوده و جهت تکمیل هریک از این واحد‌ها ۳۸۰ میلیون ریال همراه با سرمایه انسانی پیش بینی شده است.

این فرمانده در خصوص سایر پروژه‌های محرومیت زدایی تشریح کرد: در سه ماهه چهارم سال ۹۷ تعداد ۱۰ پروژه مرمت مساجد با اعتبار هر مسجد ۱۰۰ میلیون ریال و یک پروژه آب رسانی روستایی با اعتبار ۱۵۰ میلیون ریال به سپاه سقز واگذار شده که در وقت تعیین شده کلیه پروژه‌ها به حول قوه الهی تکمیل و جهت بهره برداری افتتاح و تحویل داده شد. ضمن اینکه طی یک ماه گذشته نیز دو زمین ورزشی، یک غسالخانه و یک بازسازی سرویس بهداشتی در روستا‌های خارپوره ده، کانعمت، جعفرخان و سماقلو به این سپاه واگذار شده است.

سرهنگ معروفی در پایان گزارشات محرومیت زدایی سپاه سقز بیان کرد: پیرو تفاهم نامه‌های منعقد شده سپاه با سازمان بهزیستی تعداد ۸۲ واحد مسکن مددجو این نهاد نیز به سپاه این شهرستان واگذار شده و هم اکنون در حال بررسی نحوه اجرایی شدن این پروژ‌ها هستیم که در آینده‌ای نه چندان دور انشاءالله به بهره برداری خواهند رسید.
 

انتهای پیام/7727

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir

آخرین اخبار