شما اینجا هستید

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان:

برگزاری بیش از هزار برنامه هفته بسیج در کردستان/ بسیج عمق استراتژیک نظام مقدس جمهوری اسلامی است

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان،  سردار سید صادق حسینی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در نشست خبری با خبرنگاران استان که با موضوع تشریح برنامه های هفته بسیج برگزار شد اظهار کرد: بسیج عمق استراتژیک نظام مقدس جمهوری اسلامی است که در ابعادهای مختلف اجتماعی، سیاسی و ... نقش محوری بازی کرده است، بسیج یک هدیه الهی که برکات شجره ی طیبه در جامعه بر همگان روشن و عیان است.

 

 

وی افزود: بسیج همواره نقش برجسته ای در مبارزه با ضد انقلاب در دفاع مقدس داشته و اصلی ترین پایه پیروزی رزمندگان انقلاب اسلامی بوده است به طوری که امروز کشورهای مختلفی در تلاش هستند که از الگوی بسیجی برای توسعه و امنیت کشورشان بهره بگیرند.

 

 

سردار حسینی گفت: بسیج عامل امنیت پایدار و توسعه ی اقتصادی فرهنگی و ذخیره ی تمام نشده انقلاب اسلامی است که با تفکر جهادی خدمات ارزنده ای را از خود بر جای گذاشته است.

 

 

به گفته ی سردار حسینی ایمان، وحدت، رهبری و مردم سه عامل مهم پیروزی انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس بوده است.

 

 

وی افزود: روزشمار هفته بسیج از پنجشنبه ۳۰ آبان، با نام بسیج؛ مقاومت، ایثار و شهادت  برگزار می شود.


 


فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان با بیان اینکه کردستان 5 هزار 400 شهید را در دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی کرد، افزود: جمعه دومین روز هفته بسیج با نام بسیج؛ اخلاق و معنویت، سومین روز با نام بسیج؛ علم و فناوری، روز چهارم بسیج؛ سبک زندگی اسلامی، روز پنجم بسیج؛ فرهنگ و بصیرت، روز ششم بسیج؛ دفاع و امنیت و روز آخر هفته با نام بسیج؛ اقتصاد مقاومتی و خدمات رسانی نامگذاری شده است.

 

سردار حسینی افزود: بیش از یک هزار و ۱۰۴ برنامه در قالب ۸۷ عنوان برنامه در هفته بسیج برگزار می شود.

 

وی برگزاری نشست های روشنگری، برگزاری یادواره های شهدا، برپایی مهدهای قرآنی بسیج، اعزام گروه های جهادی به مناطق محروم، خدمات چشم پزشکی ، اعزام راهیان نور، دیدار با خانواده های شهدا، افتتاح پروژه های محرومیت زدایی، همایش شاعران آیینی  را از جمله برنامه های هفته بسیج عنوان کرد.

 

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان، به بخشی از خدمات بسیج در این هفته اشاره کرد و گفت:افتتاح ۳۵۴۳ پروژه محرومیت زدایی، تحویل ۶۰ واحد مسکونی به خانواده های نیازمند، افتتاح ۴ مورد پارک محله ای و یک کانون فرهنگی و ... بخشی از این خدمات هستند.

 

وی به اتفاقات اخیر در برخی از نقاط کشور و استان کردستان از سوی اشرار و برخی افراد خاص اشاره و تصریح کرد: هرگاه دشمنان ‌علیه نظام توطئه داشته، مردم به‌موقع در صحنه حاضر شده و توطئه‌های آنان را در نطفه خفه کرده‌اند.

  


سردار حسینی با بیان اینکه صف مردم از اغتشاشگران جداست و خود مردم در مقابله با این تجمعات غیرقانونی نقش محوری و تمام‌کننده داشتند؛ اظهار کرد: دشمنان تمام‌قد پای‌کار آمده و به‌دنبال تعطیلی کسب‌وکار، برپایی اعتراضات، تجمعات و تخریب بوده اما سپاه، بسیج، نیروی انتظامی همواره همراه مردم بوده و برای پیشرفت، رفاه، آسایش، امنیت پایدار و ارتقای جایگاه این مردم بزرگوار از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند.

 

افتتاح پروژه‌های محرومیت‌زدایی

 

 وی خاطرنشان کرد: هفتمین روز از هفته بسیج با عنوان بسیج، اقتصاد مقاومتی و جهاد خدمت‌رسانی نام‌گذاری شده که افتتاح پروژه‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی و برگزار نمایشگاه‌های اقتصاد مقاومتی براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از برنامه‌های شاخص در این روز خواهد بود.

 

 

وی در ادامه به برنامه‌های سراسری هفته قبل از هفته بسیج هم گریزی زد و گفت: نشست هماهنگی با مدیران صدا و سیمای استان به منظور توجیه و هماهنگی در راستای بازتاب برناه‌های این هفته، برگزاری شورای اداری استان و شهرستان‌ها به منظور ارائه گزارش دستاودهای بسیج و تشریح برنامه‌های هفته بسیج با هدف جذب مشارکت دستگاه‌ها، نشست خبری فرماندهان با رسانه‌ها، مطبوعات و رسانه ملی، بروزرسانی بیلبوردها و تابلوهای تبلیغاتی متناسب با شعارهای هفته بسیج و طرح ریزی تبلیغی جریان‌ساز در مطبوعات، سایت‌ها و کانال‌های پربیننده در فضای مجازی با ایجاد پویش‌های مناسب از جمله این اقدامات است.

 

 

وی از افتتاح پایگاه‌های مقاومت محلات و کانون‌های اقشار و متخصصی با حضور مسئولین به عنوان یکی از برنامه‌های شاخص در طول هفته بسیج نام برد و افزود: برگزاری نشست‌های روشنگری و بصیرتی با موضوع تبیین بیانه گام دوم انقلاب و نقش بسیج در تحقق آن، اعزام گروه‌های جهادی به مناطق محروم و آسیب‌دیده از سیل و ارائه خدمات به مردم، برپایی ایستگاه‌ها و غرفه‌های خدمات‌رسانی به مردم در مراکز پر جمعیت شهرها و برپایی مجامع فصلی بسیج شهرستان‌ها از برنامه‌های در دست اقدام در هفته بسیج خواهد بود.

 

انتهای پیام/7727

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir

آخرین اخبار