شما اینجا هستید

پیام تسلیت فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی

 به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، سردار رجبی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان طی پیامی فرا رسیدن اربعین حسینی را  تسلیت  گفت.

 

متن پیام به شرح زیر است:

 

بسمه تعالی

نهضت عاشورا یک نهضت عظیم فرهنگی است که ابعاد گونا گون حیات انسان را دربردارد.

 

 

حرکتی سرنوشت ساز، تاریخ ساز و عزت  آفرین که «احیا اسلام» را موجب شد. نهضت امام حسین(ع) شجرۀ طیبه اسلام را که تحت تاثیر ستم و سرکوب و تحریف بنی امیه خشک و خاموش، بی رمق، بی برگ و بار بود، حیات و شادابی بخشید.

 

 

امروز، اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان (ع) است. وقتی امام حسین (ع) همه هستی خود را در راه خدا تقدیم کرد؛ خداوند نیز همه چیز به ایشان داد که یکی از آن‌ها، همین شور و شیدایی اربعین است؛ چراکه برای هیچکدام از دیگر معصومین (ع)، مراسم اربعین گرفته نمی‌شود.

 

 

از آن روزتا امروز چهل روزبه  سوگ ابرمردی نشستیم که حیات اسلام مدیون رگ های پاره پاره است. قصه سر و نیزه، قصه لب های خونین و قرآن، قصه سیلی و صورت گلگون کودک غمگین و تمام حقیقت هایی که هر سال از پرده چشمان ما می گذرد را شنیده ایم.

 

 

تنها زیارت اربعین سید الشهداء علیه السلام است که مؤمن خالص را از دیگران تمیز می دهد . و دوستان اهل بیت علیهم السلام را از غیر آنان جدا می کند. و مؤمن واقعی کسی است که نگذارد آثار نهضت حسین علیه السلام فراموش شود و در قدردانی و شرکت در هدف آن حضرت کوتاهی نورزد.

 


پیروان و دوستان امام حسین علیه السلام امیدوارند تا از این طریق مشمول این حدیث نبوی شوند که جابر بن انصاری – از صحابه رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم و نخستین زائر قبر حضرت اباعبدالله  در اولین اربعین سیدالشهداء روایت کرده است:کسی که قومی را دوست دارد با آنها محشور می شود و کسی که عمل قومی را دوست دارد با ایشان شریک می باشد.

 

                    

 این جانب فرارسیدن چهلمین روز شهادت سومین اختر آسمان امامت و ولایت، سالار شهیدان ابا عبدا... الحسین (ع)  و یاران باوفایش را به دوستاران آن امام فرزانه و تمام مسلمانان  جهان تسلیت عرض می نمایم. 

 

                   بسوز ای دل که امروز اربعین است                  عزای پور ختم المرسلین است

                                      قیام کربلایش تا قیامت                     سراسر درس، بهر مسلمین است


سرتیپ دوم پاسدارمحمد حسین رجبی
فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان

انتهای پیام/g.s

 

 

 

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir

آخرین اخبار