تجلیل ازپیشکسوتان عرصه جهاد و مقاومت در کردستان

یکشنبه, 07/07/1398 - 14:50
به مناسبت هفته دفاع مقدس؛
تجلیل ازپیشکسوتان عرصه جهاد و مقاومت در کردستان
تجلیل ازپیشکسوتان عرصه جهاد و مقاومت در کردستان
همایش نکوداشت پیشکسوتان عرصه جهاد و مقاومت کردستان صبح امروز در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، سردار ذبیح الله مالکی مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کردستان صبح امروز در همایش نکوداشت پیشکسوتان عرصه جهاد و مقاومت که در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد اظهار کرد: حضور رزمندگان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس مایه خیر و برکت است و باید برای حفظ پویایی و انتقال روحیه انقلابی به نسل‌های آینده، یاد و خاطره حماسه‌ها و رشادت‌های شهیدان انقلاب اسلامی گرامی داشته شود.

 

Image removed.
وی تأکید کرد: نسل جوان حاضر جامعه تشنه دانستن و یادگیری هستند و دشمن نیز آماده است تا از این فرصت به نفع خود استفاده کند پس ما وظیفه داریم که با پر رنگ نشان دادن اقتدار جوانان و گذشت و فداکاری آنان در هشت سال دفاع مقدس از جوانان امروزیمان نیز  جوانانی انقلابی بسازیم.

 


مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کردستان با بیان اینکه کردستان زادگاه انسان‌های انقلابی و ایثارگر است، خاطرنشان کرد: تداوم راه شهدا سبب رشد و ارتقای جامعه در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اخلاقی، سیاسی و اجتماعی خواهد شد.

 

سردار مالکی تصریح کرد: یادگاران دوران دفاع مقدس افتخارآفرینان میهن اسلامی هستند و امروزه به‌عنوان یادگار شهدا و امام شهدا و حافظ ارزش‌ها تلاش و خدمت می‌کنند.

 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان یادآور شد: امروز در این همایش از ۷۰۰ نفر  از پیشکسوتان دوران دفاع مقدس تجلیل به عمل خواهد آمد.
 

Image removed.

 در ادامه سرهنگ حسن عسگری فرمانده سپاه ناحیه سنندج اظهار کرد: دوران دفاع مقدس اوج افتخارات ملت ایران است چرا که بعد از جنگ عده ای بر طبل ناامیدی رزمندگان کوبیدند اما امام راحل (ره) فرمودند؛ برای یک لحظه هم از جنگ پشیمان نیستیم چرا که توانستیم ابهت دو جبهه غرب و شرق را بشکنیم و پایه های نظام را مستحکم کنیم و برکات انقلاب اسلامی را به جهانیان صادر کنیم.

 

 

وی افزود: امروز مردم یمن از فرهنگ دفاع مقدس یاد گرفتند که با دستان خالی در مقابل مدرن ترین کشورها شجاعانه ایستادند و مقابله کردند و همچنین شاهد مهاجرت معکوس مردم فلسطین هستیم که به برکت محور مقاومت هر روز اوج می گیرد که از ارزش ها و دستاورد و برکات دفاع مقدس بود.

 

 

عسکری گفت: برکات جنگ در صدر انقلاب، امروز در عرصه ی بین المللی کاملا مشهود است چرا که با دستان خالی در مقابل دنیای کفر ایستادیم و جوانان سینه سپر کردند و افتخارات آفریدند.

Image removed.

دفاع مقدس مبنای حرکت  و تحول جمهوری اسلامی بود

 

امیر اثنی عشری فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 28 پیاده کردستان در این مراسم افزود: در دوران پر افتخار دفاع مقدس  همه رزمندگان و ملت شریف ایران تنها بودند در حالی که کشور عراق را بزرگترین و قدرتمندترین کشورها حمایت میکردند اما این ملت ایران بودند که با تقدیم جان خود پیروز این میدان شدند.

 


 وی ادامه داد: اگر در هشت سال دفاع مقدس با تجهیزات شرقی و غربی در مقابل دشمن ایستادیم امروز با آمادگی 100 درصد نیروهای مسلح و بدون هیچ تجهیزات تاریخ گذشته ای، محکم و با اقتدار  ایستاده ایم.

 

امیر اثنی عشری افزود:گروهک داعش به خیال  شوم خود با حمله به مجلس فکر میکرد می تواند به مثال نفوذ در کشورهای دیگر به این ایران عزیز رخنه کند اما نه تنها نتوانست کاری بکند بلکه کمتر از یک هفته مقر این گروهک در کشور دیگر توسط  نیروهای رزمنده ایران اسلامی نابود گردید و این نمونه ای کوچک بود برای فهماندن دشمنان این مرزو بوم.

 

اثنی عشری خطاب به جوانان گفت: تمام جوانان باید قدردان همه از خود گذشتگی های شهدا و ایثار گران باشند و همیشه بخاطر بسپارند که این کشور با خون جوانای آبیاری شد و جوانان ما بدانند انقلاب اسلامی به راحتی به دست نیامد که به راحتی از دست برود و باید قدر انقلاب را بدانیم.

 

وی در  پایان خطاب به مسوولین افزود: مسوولین باید به جوانان بها بدهند و با حرف جلو نروند بلکه باید با عمل برای این مملکت و جوانان  جهت اقدامان شایسته قدم بردارند .

Image removed.

 در ادامه این مراسم بهمن مرادنیا استاندار کردستان در ادامه اظهار کرد:  امروز در این شرایط سخت اقتصادی و تحریم و مشکلات از حیث مباحث فرهنگی می طلبد که همه ی ما در کنار هم وحدت کلمه را سرلوحه  کار هایمان  قرار دهیم و با این پشتوانه به جلو برویم.

 

به گفته استاندار کردستان، اگر امروز از شهدا یاد میکنیم بالطبع در کنار این شهدا رزمندگانی حضور داشتند که جانانه در مقابل دشمنان ایستادند .

 

 

وی به مشکلات بیکاری فرزندان ایثارگران گریزی زد و گفت: کار، تلاش و تولید  در جهت رفع بیکاری جوانان است و باید به عرصه ی اقتصادی ورود پیدا کنند چرا که ۲۴۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی با نرخ ۶ درصد به روستاییان و به روستاهای مرزی با نرخ ۴ درصد واگذار شده است لذا جوانان نباید منتظر کار اداری باشند بلکه باید در کارهای تولیدی نقش آفرینی کنند.

 

Image removed.

 انقلاب اسلامی الگوی شد برای مقاومت  در دیگر کشورهای اسلامی

 

سردار علی آزادی فرمانده نیروی انتظامی استان کردستان در ادامه گفت: دفاع مقدس حکایت ماندگار دلاورى شهیدان و شاهدانى است که با خون و جانشان سطر سطر تاریخ این مرز و بوم اسلامى را نگاشته‌اند. 

 

وی  با بیان اینکه مقاومت کشورهای اسلامی با تاسی از انقلاب جمهوری اسلامی ایران است گفت: یادآوری خاطرات فداکاری ها و جانفشانی ها، شهادت ها و ایثارگری ها موجب حفظ و زنده نگهداشتن پویایی انقلاب و قدرت دفاعی دینی و نظامی ملت ایران است. 

 

سردار آزادی گفت: رزمندگان اسلام طی هشت سال، تمام هستی خود را در راه دفاع از ارزش‌های اسلامی، عزت، شرف و موجودیت میهن عزیزمان در طبق اخلاص گذاشتند و در سایه رهبری مدبرانه بنیانگذار جمهوری اسلامی امام عظیم‌الشأن (ره) حماسه‌ای ماندگار را خلق کردند که جهانیان را به تحیر و تحسین واداشت.

 

وی در پایان تاکید کرد: در زمان حاضر، نشر و ترویج ارزش های دفاع مقدس از مهمترین ضروریات جامعه در مقابله با جنگ نرم دشمن به شمار می رود و باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا فرهنگ ایثار و شهادت بیش از گذشته در بین نسل امروز نهادینه شود.

Image removed.

افتخار هشت سال دفاع مقدس اقتدار امروز انقلاب اسلامی را رقم زد

 

در ادامه حجت الاسلام حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار داشت: ما هر چه داریم به برکت خون شهدا و افتخار هشت سال دفاع مقدس است.

 

وی با اشاره به اینکه در دفاع مقدس گرچه دشمن اهداف دیگر را دنبال می کرد و در صدد این بود که پرچم بر افراشته اسلام را به مرکزیت این کشور برچیند افزود:در این چند دهه از عمر انقلاب ، ایران اسلامی با پیشرفت ۱۳برابر آمار جهانی توانسته است در مقابل تمام تهدیدات دشمن مقابله کند.

 

نماینده ولی فقیه در کردستان افزود:پیشرفت ایران همه مقدم بر این است که کشور ایران یک زمانی وابسته و مستعمره دیگر کشور ها بود اما امروز سران همین کشور در مقابل ایران و رهبری گدایی یه قطعه عکس را میکند.

 

وی در ادامه گفت:در سایه ی اقتدار، عزت و قدرت شهدا و رزمندگان بود که ما توانستیم ابهت دو کشور ابر قدرت را بشکنیم تا امروز عظمت ایران اسلامی را به نظاره بنشینیم.

 

حسینی شاهرودی در پایان گفت: در سایه ی تدابیر مقام معظم رهبری وهمت ملت شریف ایران تمام مشکلات را پشت سر خواهیم گذاشت و آینده بسیار روشنی را در پیش رو داریم .

 

رونمایی از ۳۰ عنوان کتاب تدوین شده توسط بنیاد حفظ آثار کردستان 

 

در پایان این همایش از ۳۰ عنوان کتاب تدوین شده توسط اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کردستان رونمایی  و از خانواده های شهدا تجلیل شد.

Image removed.Image removed.Image removed.Image removed.

انتهای پیام/7727

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید. CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.