شما اینجا هستید

رونمایی از کتاب صوتی زندگینامه «شهیده ناهید فاتحی کرجو»

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان،  سردار حسین محبی معاون فرهنگی و تبلیغات نمایندگی ولی فقیه در سپاه در برنامه تلویزیونی مردان بی ادعا با بیان اینکه صدای هنر از دیگر صداها تاثیرگذارتر است  اظهار کرد: انقلاب اسلامی برای ماندگار کردن خود در عرصه های جهانی و رساندن حرف خود به گوش مردم جهان نیاز دارد تا از زبان هنر استفاده کند و تا اکنون در این راه موفق عمل کرده است.

 

 

وی  تصریح کرد: هنرمندان انقلابی  ما  توانستند ارزش‌های انقلاب و رشادت‌های هشت سال دفاع مقدس را در قالب شعر، ادبیات، تئاتر، هنرهای تجسمی و موسیقی به نمایش بگذارند.

 


محبی افزود: هنر انقلابی به معنای احساس، ادراک زیبایی های انقلاب اسلامی و به تصویر کشیدن آن است.

 

وی با بیان اینکه کار هنری بی اثر وجود ندارد خاطر نشان کرد: دشمن در دستگاه ادراکی ما اختلال ایجاد می کند تا کاری کند که ما ضد ارزش ها را ارزش بدانیم و این مراقبتی است که باید انجام دهیم.

 

 

سردار محبی عنوان کرد: عمده رویکرد هنر انقلاب در همه امور انسانی و معنوی است. هنر انقلاب، دامنه هنر را به وسعت زندگی مادی و عمدتا معنوی گسترش می دهد. هنر انقلاب سعی می کند به مفاهیمی بپردازد که در جهت اوج و تعالی انسان هستند گام نخست هنر انقلاب ، پرورش انسان و رساندن او به اوج سعادت و کمال انسانی است.

 

 

سردار محبی یادآور شد: شهدای کردستان اعم از بومی و مهاجر  برای حفظ اسلام و تمامیت ارضی  به حق مجاهدت کردند ومظلوم باقی ماندند که در این میان زبان هنر می تواند گواهی بر ماندگاری این مظلویتها باشد. 

 

 

وی گفت:بهترین شیوه برای بیان هر چیزی زبان هنر است چرا که هنر آمیختگی عجیبی با طبع انسان دارد و زیبایی هایی که با خلق اثر هنری ایجاد می شود با زیبایی درون انسانی آمیخته می شود و در عمق جان نفوذ می کند.

 

 

با حضور سردار رجبی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان از کتاب صوتی شهید ناهید فاتحی کرجو رونمایی و از هنرمندان عرصه ی این کتاب صوتی تجلیل و تقدیر بعمل آمد.

 

 

گفتنی است کتاب صوتی «دخترم ناهید» روایت همراهی و همدلی مردم غیرتمند و انقلابی استان کردستان با ملت ایران و توطئه‌های دشمنان و گروهک‌های معاند ضدانقلاب را بازگو می‌کند.

 


براساس این گزارش؛ ناهید فاتحی‌کرجو در چهارمین روز از تیرماه سال 1344 در شهر سنندج در میان خانواده‌ای مذهبی و اهل تسنن به دنیا آمد. پدرش محمد از پرسنل ژاندارمری بود و مادرش سیده زینب، زنی شیعه، زحمتکش و خانه‌دار بود که فرزندانش را با عشق به اهل‌بیت‌(ع) بزرگ می‌کرد.

 


شهیده ناهید فاتحی‌کرجو هفتم آذرماه 1361، در روستای هشمیز سنندج به اسارت گروه‌های ضد انقلاب درآمد و پس از شکنجه به شهادت رسید.

 

انتهای پیام/7727

 

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

آخرین اخبار