شما اینجا هستید

همایش نقش علماء و روحانیون در مقابله با افکار تکفیری در سنندج برگزار شد

 به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، همایش نقش علماء و روحانیون در مقابله با افکار تکفیری  صبح امروز با حضور ۵۰۰ نفر از روحانیون شیعه و سنی در مرکز بزرگ اسلامی برگزار شد. در این همایش جمشید آزادی پور معاون هماهنگ کننده سپاه بیت المقدس کردستان اظهار کرد: امنیت و آرامش امروز را مدیون خون شهیدان هستیم که با اقتدار در جهان بتوانیم تفکرات اسلامی را مطرح کنیم.

 

وی گفت: پایه و اساس سعادت هر جامعه ای در تببین کردن مبانی اخلاق و اسلام است که علما و روحانیون همواره در این راستا قدم بر می دارند.

 

آزادی پور با اشاره به اینکه روحانیون نقش مهم و اساسی در تبلیغ این بیانیه دارند، افزود: بیانیه گام‌دوم انقلاب نقشه راه اصیل ایرانی و اسلامی است که در بستر اقشار مختلف جامعه باید نهادینه شود.

 

وی عنوان کرد:  براساس چارچوب برنامه های ابلاغی سپاه، هر ساله با توجه به اهمیت و رسالت روحانیون که در بحث جنگ نرم فرهنگی دارند همایشی برپا می شود  تا با حضور سخنران‌های ویژه این موضوع بیش از پیش تبیین شود.

 

 معاون هماهنگ کننده سپاه بیت المقدس کردستان افزود: بیانیه گام دوم انقلاب و انتظاراتی که مقام معظم رهبری از قشر نخبه و خواص در این حوزه دارد و مقابله با جریانات تکفیری دو محور اصلی همایش نقش علما و روحانیون در مقابله با افکار تکفیری است.

 

آزادی پور گفت: کشورهایی که پایه و اساس اخلاقی نداشته باشند رو به افول و نابودی هستند از این رو توجه به این حوزه از سوی افراد تاثیرگذار در جوامع اسلامی  مانند ماموستاها و روحانیون ضروری از اهمیت فراوانی برخوردار است.

در ادامه این همایش ماموستا ملاقادر قادری امام جمعه شهرستان پاوه اظهار کرد: کردستان مهد علم، عرفا و علما بوده و بدون تردید علمای کردستان در این دیار با تعلم، تالیف و تبلیغ خود در حفظ و پاسداری از عقیده و ارزش‌ها حراست کرده‌ و در این مسیر کوتاهی نکرده‌اند و اگر کتب علمایی مانند ماموستا مردوخ و ماموستا مدرس را نگاه کنیم خواهیم دید استان کردستان به ویژه سنندج مملو از عرفا و دانشمندانی است که نسبت به مردم خود اگر در ردیف اول نباشد قطعا در ردیف آخر نخواهند بود.

وی گفت: در طول 15 قرن از ورود اسلام به منطقه، علما با کمک مردم توانسته‌اند با جان و مال خود از دین اسلام دفاع کنند و حافظ این دین باشند.

 

امام جمعه پاوه  افزود: تقدیم 10 هزار شهید اهل سنت سندی بر همراهی همیشگی این مردم با انقلاب است، شیعه و سنی در طول تاریخ انقلاب همواره در کنار هم برای دفاع از ارزش‌های انقلاب خونشان را فدا کرده و خونشان در هم آمیخته شده است.

 

ماموستا قادری اذعان داشت: امروز جنگ از مناطق نظامی به مساجد  کشیده شده است  تندروی روی صفوف نماز جمعه اثر گذاشته و در مدارس طلبه‌ها انگیزه‌ گذشته را ندارد، جمعیت طلبه‌ها رو به کاهش است و این برای جوانان ما خطرناک است.

 

وی  در ادامه تصریح کرد: سپردن و واگذاری مسئولیت‌های جامعه به افراد ضعیف نیز به جامعه ما ضربه زده است، مسئولی که فرهنگ، آداب، توانایی‌ها و ظرفیت‌های جامعه را نشناسد با تصمیم‌گیری‌های غلط بزرگترین آسیب‌ها را متوجه جامعه می‌سازد.

 

 

وی تاکید کرد: نباید هیچ وقت دشمن را  دست کم   گرفت  چرا که در حوزه ترویج افکار انحرافی حتی وجود یک نفر هم خطرناک است.

 

در ادامه  ماموستا به بیانیه گام دوم انقلاب هم گریزی زد و عنوان کرد: این بیانیه که با یک مقدمه و 7 بند تنظیم و از سوی رهبری ابلاغ شده در حقیقت یک منشور است که در آن به تمام زوایای اقتصادی، اجتماعی، عدالت، معنویت و غیره اشاره شده است.

 

امام جمعه پاوه  در پایان گفت: ‌در هر جامعه‌ای معنویت و اخلاق حاکم باشد مردم آن جامعه  به سعادت خواهند رسید  هستند چون جامعه به معنای اخلاق و معنویت است و در هر جامعه‌ای که معنویت حاکم باشد بقای ملت، دولت، حاکمیت و غیره تحقق می‌یابد.

انتهای پیام/7727

 

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir

آخرین اخبار