شما اینجا هستید

اجرای طرح ندای فطرت در کردستان

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان،  بتول سرکانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان اظهار کرد: امروز دشمنان بسیاری از ارزش‌های دینی و انسانی را مورد هجمه قرار داده است که ترویج پدیده‌هایی مانند مد و مدگرایی یکی از آنهاست.

 

 

وی با اشاره به اینکه طرح ندای فطرت  امسال براساس تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اصلاح حجاب جامعه مورد توجه بسیج جامعه زنان قرار گرفته است، افزود: این طرح از اول سال در سطح اقشار جامعه به اجرا درآمده و فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج برای اجرای موثر این طرح دوره‌های لازم را دیده و توجیه شده‌اند و همچنین وظایف ارگان‌ها نیز به صورت ماهانه مشخص شده است.

 

 

مسوول بسیج جامعه زنان استان کردستان یادآور شد: شروع اجرای این طرح از هفته حجاب و عفاف با عنوان گردهمایی مدافعان حریم خانواده زده شد و بانوان با لباس کردی برای احیای لباس کردی حضور پیدا کردند.

 

 

سرکانی اعلام کرد: برای اجرای بهتر این طرح فعالیت‌هایی از جمله فضاسازی محیطی تبلیغ و ترویج حجاب و عفاف از طریق پوستر و کارهای فرهنگی و استفاده از ظرفیت روحانیون و علما در دستور کار قرار گرفت و انجام شد.

 

 

وی  از راه‌اندازی ایستگاه پاسخگویی به سوالات شرعی خبر داد و بیان  داشت: این ایستگاه نیز در سطح مساجد راه‌اندازی شده است.

 

 

 

سرکانی اضافه کرد: اعزام اساتید روانشناسی و اساتید سطح سه حوزه برای شرکت در دوره‌های آموزشی قم، برپایی مهدهای قرآن بسیج، برگزاری کارگاههای گفتگو با خدا، برگزاری همایش دختران آفتاب در مدارس، راه‌اندازی گروههای همیار غیرت و فطرت در مدارس و تشویق دانش‌آموزان با حجاب در مدارس نیز از فعالیت‌هایی است که در راستای اجرای طرح ندای فطرت در استان اجرا شده و یا در دستور کار است.

 

 

مسوول بسیج جامعه زنان استان کردستان برگزاری جلسات خانگی توسط بانوان با عنوان «خانم جلسه‌ای‌ها» و راه‌اندازی مراکز مشاوره خانواده را از دیگر برنامه‌های جامعه بسیج زنان استان دانست که در راستای اجرای طرح ندای فطرت در استان انجام می‌گیرد.

 

وی همچنین به اجرای طرح آرایشگاههای اسلامی پرداخت و گفت: با همکاری بسیج اصناف  تدوین و چاپ پوستر و احکام آرایشگاهها در دستور کار قرار گرفت و انجام شد و علاوه براین اقدامات تبلیغی تیم‌های ارشاد به آرایشگاه‌ها اعزام شد.

 

 

سرکانی در ادامه افزود: برگزاری مسابقه طراحی دوخت لباس ایرانی اسلامی، برپایی نمایشگاه‌هایی با کمک استانداری با عنوان عفاف توحیدی با محوریت عرضه پوشاک ایرانی اسلامی و اعزام تیم‌های ارشادی به شهرستان‌های استان به ویژه به مناطق آسیب‌پذیر برای کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز از دیگر برنامه‌های در دست اقدام و اجرای جامعه بسیج زنان کردستان به شمار می‌رود.

 

 

وی در پایان از اجرای طرح خانواده پایدار در استان خبر داد و بیان کرد: این طرح به منظور مقابله با آسیب‌های اجتماعی به ویژه طلاق از اول مهرماه آغاز شده است و تحکیم بنیان خانواده و حفظ سلامت روانی و اخلاقی خانواده‌ها و افزایش فرزندپروری نیز مورد توجه این طرح است.

 

انتهای پیام/7727

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir

آخرین اخبار