شما اینجا هستید

در مدارس سراسر استان کردستان ؛

زنگ «ایثار و مقاومت» نواخته شد

به گزارش  خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، سردار رجبی صبح امروز در آیین نمادین بازگشایی مدارس که در دبیرستان فرزانگان ناحیه یک سنندج برگزار شد، با تبریک هفته دفاع مقدس و تقارن آن با بهار تعلیم و تربیت ابراز امیدواری کرد سال تحصیلی جدید برای همه دانش آموزان و با همراهی اولیا و معلمان سال سرشاز از موفقیت و خیر برکت باشد و  اظهار داشت: حضرت امام  (ره) فرمودند زندگی در دنیای امروز زندگی در مدرسه ارادها است سعادت و شقاوت هر کس به دست خود او رقم  می خورد و این در همه حالات  برای همه به عنوان یک الگو و مبنای زندگی قابل استفاده است.

 

 

وی خطاب به دانش آموزان افزود: شما دانش آموزان عزیز به خوبی می دانید که آسیبهای اجتماعی زیادی در دنیای امروز وجود دارد و این آسیبها برای انسانها خصوصا شما نوجوانان عزیز است پس شما باید با قدرت و شجاعت شهامت  کلمه نه گفتن را  به این  آسیبهای که به طروق مختلف و فریبنده در راه شما وجود دارد را  داشته باشید .

 

سردار رجبی افزود: خداوند همه مسائل را در نهان انسان نهاده است و زمینه‌ای فراهم کرده که عقل و علم انسان‌ها شکوفا شود و اگر انسان تعقل کند همه چیز در سرجای خودش قرار می‌گیرد.

 

 

 وی عنوان کرد: ارزش علم به گونه‌ای است که رشد علمی کشور ما دشمنان را به رعب و وحشت انداخته است.

 

 

سرداررجبی  افزود: محیط و فضای حاکم بر مدارس استعدادهای درخشان از هر نظر خاص است و مطالبه و انتظار آموزش و پرورش هم این است که خروجی کار این مدارس و نوع نگاه و بینش معلمان آن هم خاص باشد و کلیت دستگاه تعلیم و تربیت را در بر بگیرد.

 

وی تصریح کرد: در جامعه امروز وظيفه مدرسه منحصر به انتقال دانش و معلومات به دانش‌آموزان نیست و اين شيوه به روش فرايندی انجام می‌‌شود و ديگر مثلث آموزشی معلم، مدرسه و كتاب معنی و مفهوم خود را از دست داده است و مدرسه علاوه‌ بر ايجاد زمينه و تسهيلات برای يادگيری مربيان، ضامن رشد اجتماعی، عاطفی و سلامت و بهداشت روانی آنان نيز است که مسئوليت‌های مشاركت نهاد بسيار مهم خانواده را در كنار مدرسه طلب می‌‌کند.

 

 

فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر استان کردستان گفت: ظرفیت‌ سازی برای پیشرفت و توجه به رشد فکری و تربیت دانش‌آموزان از مواردی است که باید مورد توجه متولیان تعلیم و تربیت قرار گیرد تا نسل نوجوان و جوان به خوبی رشد یابند و بتوانند خدمتگزاران مفیدی برای کشور باشند.

 

در ادامه قربانی با بیان اینکه امروز بیش از 300 هزار دانش آموز استان سال تحصیلی و اولین روز ورود خود را به مدرسه جشن می کیرند؛ گفت: این تعداد دانش آموز در سه هزار و 900 آموزشگاه و 15 هزار کلاس درس سال تحصیلی جدید خود را آغاز خواهند کرد.

 

وی با بیان این مطلب که استان کردستان سال گذشته در اکثر شاخص های عملکردی جزو استان های برتر کشور بوده است؛ کسب رتبه اول کشوری در المپیاد نانو، رتبه سوم جشنواره جوان خوارزمی، رتبه چهارم مسابقات فنی و حرفه ای  و کاردانش، رتبه نهم کنکور سراسری، رتبه ششم ورزش دانش آموزی و کسب رتبه های برتر مسابقات فرهنگی هنری را از اهم این موفقیت ها برشمرد.

 

 

قربانی تلاش و پشتکار دانش آموزان استان، زحمات فرهنگیان و پشتیبانی های مسئولین استان را عامل کسب این موفقیت های ارزشمند عنوان کرد و گفت: خوشبختانه استان کردستان از نظر نیروی انسانی وضعیت مطلوبی دارد و برنامه ریزی های انجام شده مهر امسال با کمترین مشکل دانش آموزان در کلاس های درس حضور پیدا خواهند کرد.

 

 

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان صبغه کار آموزش و پرورش استان کردستان در سال تحصیلی جدید را پیگیری سند تحول بنیادین آموزش و پرورش عنوان کرد و با بیان اینکه تعلیم و تربیت تمام ساحتی است؛ بر اجرایی شدن مفاد سند تاکید کرد.

 

در ادامه این مراسم  ماموستا عبدالرحمان خدایی امام جمعه شهر سنندج دانش آموزان را سرمایه های گرانبهای نظام خواند و گفت:  امروز این سرمایه های ملی، مدیران و مسئولان فردای کشور هستند، لذا تعلیم و تربیت آنها باید در اولویت باشد.

 

 

وی عنوان کرد: معلمان و کسانی که به هر طریقی با سیستم آموزش و پرورش در ارتباط هستند، باید به خوبی نیازهای دانش آموزان را بدانند و سعی کنند که از این قشر، انسان های متعهد، منظم، انقلابی و متدین بسازند.

 

انتهای پیام/7727

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir

آخرین اخبار