شما اینجا هستید

آئین رونمایی از مستند فاخر فرمانده شهید کردستانی برگزار شد

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، امیر سرتیپ فرهاد آریانفر در مراسم رونمایی از مستند "همه جای ایران سرای من است" در سالن همایش های صداوسیمای مرکز کردستان اظهار داشت: تهیه این مستند کاری بزرگ و ارزنده است که در زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا نقش موثری دارد.

 

وی به عظمت و اقتدار ایران اسلامی در مجامع بین‌المللی اشاره کرد و افزود: همه این افتخار و اقتدار به واسطه خون شهدا به دست آمده است.

 

فرمانده قرارگاه عملیاتی ارتش در غرب کشور عنوان کرد: در زمانی که گروهک های چپ با حمایت و پشتیبانی غرب و گرایش کمونیستی و الحادی فضای جغرافیایی این سرزمین را مورد تاخت و تاز قرار داده بودند، مردم غیور کردستان  با هوشایری و آگاهی خود  و توجه به فرمایشات رهبری توانست همه توطئه را سرکوب کردند.

 

 

وی به موفقیت‌های اخیر نیروهای مسلح کشور در مقابله با پهپادهای جاسوسی  دشمنان اشاره کرد و  گفت: این توانمندی ها قدرت هر جسارتی را از دشمنان سلب کرد و مواضع خصمانه آنان در قبال ایران تغییر یافت.

 

 

فرمانده قرارگاه عملیاتی ارتش در غرب کشور به حمله رزمندگان یمنی به تاسیسات نفتی عربستان  در آرامکو اشاره کرد و یادآورد شد: این مساله تغییراتی در نظام بین‌الملل را موجب شد و عربستان با همه حمایت‌ها و تجهیزات در برابر تاکتیک و تکنیک نیروهای جبهه مقاومت درمانده شد و همه اینها برگرفته از فرهنگ ایثار و شهادت است.

 

 

امیر سرتیپ آریانفربر تکریم و تعظیم خانواده تاکید و افزود: باید فلسفه شهید و شهادت سرلوحه عملکردها باشد.

 

 

جعفرعبدالملکی مدیر کل صدا و سیمای استان کردستان  در این آیین ظهار کرد: این مستند روایت زندگی فرمانده شهید کردستانی ارتش جمهوری اسلامی ایران سرلشکر شهید فیض الله امانی است که با تهیه کنندگی و کارگردانی هوشنگ میرزایی در بیست و دومین جشنواره تولیدات مراکز استان ها به عنوان بهترین مستند بخش دفاع مقدس معرفی شد.

 

 

وی گفت: سرلشگر شهید فیض اله امانی به فرمان حضرت امام در سال ۵۸ مفتخر به دریافت درجه افسری شد و در سال ۵۸ مانع از سقوط پادگان سنندج و لشگر ۲۸ توسط گروهک های معاند شد و به همین سبب حضرت امام درجه افسری به او اعطاء کرد.

 

 

مدیر کل صدا و سیمای کردستان  افزود: این شهید والامقام در دوران دفاع مقدس در آبان سال ۵۹ به اسارت دشمن بعثی درآمد و پس از ۹ سال تحمل رنج و شکنجه به فیض شهادت نائل آمد و در سال ۸۱ پیکرشان به میهن رجعت می کند.


عبدالملکی با بیان اینکه رسانه ها باید نام و یاد شهدا را زنده نگهدارند خاطر نشان کرد: خیابان ها به نام شهدا نامگذاری شده تا ما بدانیم که از کدامین گذرگاه که به خون شهید آعشته است به منزل می رسیم.

 


وی در پایان گفت: روایت زندگی شهدا و به ویژه این شهید والامقام می‌تواند سرلوحه و الگوی زندگی جوانان ما باشد و صدا وسیما با توجه به وظیفه ذاتی خود تلاش می‌کند تا زندگی شهدای گرانقدری را که به نوعی از نظر‌ها دور مانده اند و ناشناس هستند، به تصویر بکشد.

 

انتهای پیام/7727

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir

آخرین اخبار