شما اینجا هستید

به مناسبت دهه دوم محرم؛

مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان در حسینیه سپاه بیت المقدس برگزار شد +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، به مناسبت دهه دوم محرم مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش امروز در حسینیه ستاد  این مرکز با  حضور فرمانده سپاه بیت المقدس  برگزار شد.

 

 

آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی  درابتدای این مراسم  ضمن اشاره به جایگاه بلند و ارزشمند ولایت در جامعه اسلامی با اشاره به مفاهیم بلند سوره قدر و نکات برجسته این سوره گفتند که حضرت اباعبدالله الحسین (ع) یک شخصیت فرا دینی و فرا مذهبی هستند و در میان مذاهب جایگاه ویژه‌ای دارند  که امام شافعی رحمت الله علیه در این مورد  فرمودند: غم عزای حسین (ع) مرا پیر کرد و چشمانم از فرط گریه سفید شده است و این حرف یک مرجع ارزشمند اهل سنت است.

 


وی در ادامه گفت: امام حسین (ع) زیر بار زور و ظلم نرفتند و این مبارزه با طاغوت و ظالم و ستمگر شعار امام حسین (ع) است.

 

 

 حجت الاسلام شاهرودی افزود: در عزاداری های حضرت سید الشهدا (ع) نباید فقط به ظواهر بسنده کرد و باید راه امام حسین (ع) که عزت، آزادگی، روشنگری و عبودیت است برای مردم مطرح شود.

 

 

آیت الله شاهرودی افزود: پایان روز عاشورا در واقع اتمام عزاداری مردم نبوده، بلکه بعد از دهه اول محرم، عزاداری دهه دوم محرم با گریه و سوگواری بر مصیبت حضرت زینب(س) و اسرای نینوا آغاز می‌شود و بالطبع آن در کردستان نیز مردم با حضور در حسینیه ها به گریه و ماتم می پردازند.

 

 

نماینده ولی‌فقیه در کردستان به نقش ارزشمند حضرت زینب(س) در واقعه عاشورا اشاره و اعلام کرد: حضرت زینب(س) با ایفای نقش بسیار ارزنده‌ و رشادت‌های خود در حادثه کربلا، حماسه حسینی را برای همیشه در تاریخ بشری ماندگار کرد.

 

 

وی افزود: نقش ارزنده ایشان علاوه بر محافظت از امام سجاد(ع) و اطفال و اسرای کربلا، تلاش در رساندن پیام امام حسین(ع) به سراسر جهان بوده است.‌

 

 


در پایان مراسم مداح اهل بیت عصمت و. طهارت برادر حیدری از مداحان حسینیه اعظم زنجان به مداحی پرداخت.

 

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir

آخرین اخبار