شما اینجا هستید

یادگاران "گردان جندالله" در سقز/ کاروان راهیان نور خانواده شهدای مهاجر به کردستان اعزام شدند+ عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، آزادگان و رزمندگان گردان رزم "جندالله" شهرستان سقز در دوران دفاع مقدس با حضور خود در این مناطق یاد و خاطره دوران ۸ سال دفاع مقدس را گرامی داشتند.

 


فرمانده سپاه سقز در این رابطه به خبرنگار ما گفت؛ گردان "جندالله" با ترکیب نیرو‌های مشترک ارتش، سپاه، کمیته و نیرو‌های مردمی تشکیل شده بود که در دوران دفاع مقدس عملیات‌های متفاوت و موفقی را به انجام رساندند و شهدای زیادی را نیز تقدیم انقلاب نمودند.

سرهنگ پاسدار یوسف معروفی اظهار داشت؛ این خانواده‌ها از استان‌های تهران، مشهد، اصفهان، قم، البرز و ... جهت تجدید خاطره در راستای کاروان راهیان نور به کردستان اعزام شده و از مناطق عملیاتی، زیارتی و تفریحی شهرستان‌های سقز و بانه دیدن نمودند؛ و در این بازدید‌ها تغییر و تحولات سه دهه بعد از دفاع مقدس به خوبی آن‌ها را تحت تاثیر قرار داده بود.

معروفی افزود:  مناطق چهل چشمه، روستای کسنزان و توابع آن، توابع روستای میرده، یادمان شهدای غریب سیرانبند، گلزار شهدا، و ... از جمله موارد مورد بازدید و دیدار با روحانیون، امام جمعه و پیشمرگان مسلمان کُرد از برنامه‌های اصلی این کاروان بود که هر یک برای رزمندگان، جانبازان و آزادگان یادگار گردان "جندالله" دنیایی از خاطره و اشک از چشمان این عزیزان سرازیر می شد.

 

یوسف معروفی در پایان افزود؛ لازم است مسئولان ذی ربط خاطرات فرمانده وقت "گردان جندالله"، رئیس وقت بیمارستان امام خمینی (ره) و سایر یادگاران آن زمان در قالب کتابی در شان شهدا و رزمندگان گردآوری و منتشر کنند.

 

انتهای پیام/7727
 

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

با کاروان نور

تبلیغات

آخرین اخبار