شما اینجا هستید

آیین رونمایی از یادمان شهدای فرهنگی استان کردستان + تصاویر

 

به گزارش خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان،  در راستای برنامه های گرامیداشت 5400 شهید استان، صبح امروز با حضور جانشین فرماندهی سپاه بیت المقدس کردستان آیین رونمایی از یادمان شهدای فرهنگی استان کردستان در ساختمان اصلی اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد.

 

 

رشید قربانی مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در این مراسم با بیان اینکه روز پنجشنبه 30 خرداد  اجلاسیه پایانی کنگره ملی 5400 شهید استان کردستان برگزار می شود؛ گفت: از حدود چهار سال پیش بعد از برگزاری کنگره پیشمرگان مسلمان کرد در استان، برنامه ریزی برای برگزاری این کنگره انجام شده است.

 

 

وی ادامه داد : بعد از تصمیم برای برگزاری کنگره 5400 شهید استان کردستان، مصوب شد کمیته دانش آموزی و فرهنگیان استان تشکیل شود و خوشبختانه این کارگروه به صورت خود جوش در اکثر برنامه های فرهنگی پیشقدم بوده است.

 

 

قربانی از تلاش و زحمات کلیه دست اندرکاران کمیته دانش آموزی و فرهنگیان استان تقدیر و تشکر کرد و گفت: در همین راستا، سایر دستگاه های برون سازمانی نیر کمیته دانش آموزی و فرهنگیان استان را همراهی کرده و جا دارد از زحمات آنان تقدیر شود.

 

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان در ادامه به تشریح اهم اقدامات و فعالیت های کمیته دانش آموزی و فرهنگیان کنگره 5400 شهید استان کردستان پرداخت و تشکیل 17 کارگروه به منظور پیگیری برنامه ها در سطح استان، شهرستانها و مناطق را اولین اقدام این کمیته عنوان کرد و گفت: این کارگروه ها 45 فعالیت را در همین راستا انجام داده اند.

 

 


وی برگزاری 415 یادواره شهدای دانش آموز در 415 آموزشگاه استان، برگزاری اجلاسیه متمرکز در  16 شهرستان و منطقه، برگزاری اجلاسیه استانی به صورت منسجم و عمومی، برگزاری همایش بانوان به منظور تجلیل از فرهنگیان ایثارگر، برگزاری اجلاسیه شهدای سواد آموزی باحضور معاون وزیر را از اهم این اقدامات برشمرد.

 


قربانی همچنین از تدوین و تنظیم سرودهای دانش آموزی در سطح مدارس استان خبر داد و گفت: فاخر و شاخص این سرودهای دانش آموزی در سطح استان انتخاب و پنجشنبه، زمان برگزاری کنگره نهایی 5400 شهید استان کردستان این سرود دانش آموزی اجرا خواهد شد.

 


وی شرکت 5 هزار دانش آموز استان در مسابقات ورزش دانش آموزی را یکی دیگر از برنامه های مهم در راستای کنگره 5400 شهید استان عنوان کرد و اظهارداشت: مسابقات انشا نویسی، وبلاگ نویسی، داستان نویسی و قصه نویسی نیز در میان کلیه دانش آموزان برگزارشده است.

 


قربانی همچنین از احداث و بهره برداری از 38 آموزشگاه با اعتبارات دولتی با نام گذاری این مراکز با نام و یاد شهدای عزیز خبرداد و گفت: کلاس های درسی واحد های آموزشی و اردوگاه شهید سلیمان خاطر سنندج به همین نام افتتاح شده است.

 


مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان از اعزام  26 هزار دانش آموز و فرهنگیان استان در قالب اردوی راهیان نور به مناطق عملیاتی شمال غرب و جنوب کشور و بازدید از یادمان های دفاع مقدس خبرداد و گفت: آخرین اقدام انجام شده در این راستا، رونمایی از یادمان 54 شهید فرهنگی  خواهد بود.

 


قربانی در پایان مانوس کردن دانش آموزان و فرهنگیان و تقویت و ارتقای معرفت و شناخت آنان نسبت به ارزش ایثار و شهادت را از اهداف و برنامه های کمیته دانش آموزی و فرهنگیان عنوان و ابراز امیدورای کرد که فرهنگیان و دانش آموزان استان پیروان خوبی برای شهدای استان کردستان باشند.

 


گفتنی است یادمان شهدای فرهنگی استان کردستان به همت کمیته دانش آموزی و فرهنگیان کنگره 5400 شهید استان طراحی و صبح امروز با حضور مسئولین رونمایی شد.

انتهای پیام/7727

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

ارتباط با فرمانده سپاه بیت المقدس «کلیک نمایید»

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir

آخرین اخبار