شما اینجا هستید

بیانیه سازمان بسیج حقوقدانان در محکومیت طرح دولت آمریکا مبنی بر قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست سازمان‌های تروریستی

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان،  سازمان بسیج حقوقدانان در محکومیت طرح دولت آمریکا مبنی بر قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست سازمان‌های تروریستی بیانیه  صادر کرد.


 
متن این پیام به شرح ذیل است؛


سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از دستاورد‌های بزرگ ملت و انقلاب اسلامی ایران است که علاوه بر حفظ امنیت و مسائل دفاعی در عرصه‌های سازندگی، عمران، خدمت رسانی به محرومان، مسائل فرهنگی و هنری نقش آفرینی مینماید و بر اساس اصل ۱۵۰ قانون اساسی به عنوان یکی از نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی برای پاسداری و حفظ دستاورد‌های انقلاب اسلامی تشکیل گردید.


 
دولت آمریکا در ادامه چهل سال دشمنی با ملت ایران و این بار با خباثت هر چه تمام و بیش از پیش برای اولین بار نیروی رسمی یک کشور مستقل را نیروی تروریستی معرفی نموده در حالی که تشکیل سپاه و فعالیت‌های آن هیچ تناقض و منافاتی با قوانین و مفاهیم حقوق بین الملل ندارد بلکه منطبق با معیار‌های حقوق بین الملل نیز می‌باشد. حقوق بین الملل بنا بر ((اصل حاکمیت سرزمینی))این اراده و اختیار را برای کشور‌ها در نظر گرفته که کشور‌ها در مورد تشکیل نهاد‌های نظامی و تعیین شرح وظایف هر یک تصمیم گیری نمایند.
 


ما بسیجیان سازمان بسیج حقوقدانان و وکلای استان کردستان ضمن اعلام حمایت قاطع از سپاه پاسداران، خواستاریم دستگاه دیپلماسی و سیاسی با حضور پر شور و انقلابی در مجامع بین المللی برای دفاع از منافع ملی و احقاق حق جمهوری اسلامی تلاش نمایند و دستگاه‌های ذی ربط در این رابطه در دادگاه‌های بین المللی و با استناد به عهدنامه مودت و نیز تهدید یکی از ارکان کشور توسط دولت آمریکا به دیوان بین المللی دادگستری شکایت و از حق ایران دفاع نمایند.


 
بر اساس اعلامیه جهانی حقوق بشر تاکید گردیده که در هنگام حمله خارجی حق دفاع وجود دارد لذا سپاه پاسداران یک نیروی دفاعی است که حافظ امنیت مردم است .


همچنین بر اساس اعلامیه حقوق حاکم بر روابط دوستانه و همکاری بین دولت‌ها (مصوب سازمان ملل متحد) اصل بر آزادی تجارت است و بین آزادی تجاری و دسترسی به حفظ صلح و امنیت بین الملل ارتباط مستقیم وجود دارد؛ لذا طبق این قانون سپاه پاسداران که یکی از ارکان دولت ایران است آزاد است تا با هر کشوری تجارت نماید و هیچ کشوری با ادعای واهی و احتمالات نمی‌تواند آن را تحریم کند. در پایان بار دیگر تاکید می‌گردد در صورت تصویب این طرح ننگین در آمریکا عواقب و مسئولیت این اقدام نیز بر عهده دولت آمریکا بوده و باید منتظر عواقب و پیامد‌های آن نیز باشد.

 

انتهای پیام/7727

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

ارتباط با فرمانده سپاه بیت المقدس «کلیک نمایید»

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir
google.ir

آخرین اخبار