شما اینجا هستید

مساجد مکانی استراتژیک برای انجام فعالیت های بسیجیان در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی است

 به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، معاون هماهنگ کننده سپاه بانه در جلسه مسجد محوری برنامه های بسیج اذعان کرد : مساجد مهم ترین پایگاه بسیجیان برای انجام فعالیت های دینی ، فرهنگی و اجتماعی هستند و با توجه به رویکرد جدید لازم است که بیشتر برنامه های بسیج در مساجد برگزار شود .

سرهنگ مصطفی پیرزاد در این رابطه افزود : سپاه بانه در سال 97 تعداد 33 برنامه شاخص و مهم را در مساجد شهرستان برگزار کرده و در ادامه راه نیز با توجه به ابلاغیه جدید برنامه های بسیج سمت و سوی مسجدی دارد و سعی بر آن است که بیشتر برنامه های بسیج در مساجد برگزار شود .

 

وی افزود : هدف از این طرح تقویت فعالیت های بسیجیان در مساجد خصوصا نماز جمعه است و دراین میان همواره امامان جمعه پیشقدم بوده و همکاری مناسبی داشتند و امید است که با اجرای این طرح شاهد پویایی خاصی در بین بسیجیان باشیم .

 

معاون هماهنگ کننده سپاه بانه اشاره ای به طرح شهید بهنام محمدی کرد و افزود : در این طرح سه ضلع اصلی را سپاه ، آموزش و پرورش و مسجد تشکیل می دهند و دانش آموزان باید در سه جا فعالیت کنند یکی علم آموزی توسط مدارس و دیگری بصیرت افزایی که این مسئولیت برعهده سپاه است و در آخر مبانی اعتقادی و دینی که مساجد این وظیفه خطیر را انجام می دهند و هدف از مسجد محوری برنامه های بسیج چیزی جزء موارد ذکر شده نیست .

 

سرهنگ پیرزاد ادامه داد : امسال سپاه شهرستان بانه سهمیه تشکیل 16 صندوق قرض الحسنه مسجد محور را در جهت ارائه تسهیلات برای اشتغال بسیجان فعال در مساجد را دریافت کرده و با توجه به راه اندازی این صندوقها امیدواریم شاهد اشتغال پایدار بسیجیان باشیم .

 

وی خاطرنشان کرد : مساجد و تاثیرگذاری آن در بین اقشار مختلف مردم غیره قابل انکار است و بسیج با اجرای برنامه‌های فرهنگی با محوریت مساجد بر این عقیده است که همواره این مکان مذهبی به عنوان سنگرهای انقلاب اسلامی در راستای پیشبرد اهداف نظام اسلامی قدم برداشته و باید فرصت استفاده از پتانسیل مساجد در در اجرای برنامه های مختلف را غنیمت شمرد .

در ادامه این جلسه امام جمعه بانه تشریح کرد : در زمان پیامبر (ص) بیشتر برنامه ها و جلسات در مسجد انجام می گرفت و مساجد رکن اصلی دین اسلام بوده و هست ، دشمنان به خوبی واقفند که چنانچه مسجدی فعال در یک محله وجود داشته باشد قطعا همه نقشه ها و برنامه هایشان با شکست مواجه خواهد شد.

 


ماموستا عبدالله حیدری افزود : استان کردستان سرزمین مناره و مسجد است و این مساله به خوبی اهمیت چنین موضوعی را نشان می دهد که مردم کردستان اعتماد و علاقه وافری به مسجد و انجام فعالیت های ملی و مذهبی را در خانه خدا دارند .

 

وی ادامه داد : به دلیل وجود آسیب های اجتماعی زیادی که اکثرا ، جوانها را هدف قرار داده ، لازم است که مساجد وارد این عرصه شده و به همت جوانان و با اجرایی برنامه های مختلف ، آموزش و آگاهی بخشی مناسبی در این زمینه به جامعه هدف داده شود .

 

امام جمعه بانه بیان کرد : برای موفقیت چنین طرح هایی همکاری ائمه جمعه و جماعت ، هیئت امنا و بسیجیان ضروری و مهم است و اگر هرکدام از این گزینه ها در وظائف محوله کوتاهی کنند بدون شک طرح موفق نخواهد بود .

 

انتهای پیام/7727

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir

آخرین اخبار