شما اینجا هستید

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان:

تثبیت و تقویت امنیت پایدار در استان کردستان هدف اصلی رزمایش « امنیتی محرم » است

سردار محمد حسین رجبی فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در حاشیه ی رزمایش " امنیتی محرم " در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس اظهار کرد: پیام این رزمایش برای دوستان صلح و امنیت و آرامش و برای دشمنان این است که رزمندگان و دلاور مردان با صلابت و اقتدار از مرز‌های ایران اسلامی دفاع می‌کنند و اجازه تعدی را به ضدانقلاب نمی‌دهند.

 

وی گفت: مرحله نخست این رزمایش در کردستان از ۵ روز گذشته آغاز شده و امروز مرحله نهایی آن به انجام می‌رسد.

 

سردار رجبی با بیان اینکه در موقعیت شاهو شاهد اجرای قدرتمند رزمایش امنیتی محرم توسط رزمندگان استان کردستان هستیم افزود: در این رزمایش شاهد استفاده از متنوع‌ترین اقدامات تاکتیکی، سلاح، تجهیزات و جنگ افزار‌ها توسط نیرو‌ها هستیم.

وی با بیان اینکه قسمت اول این رزمایش با عنوان دفاع شهری در سنندج برگزار شد و قسمت دوم آن را در یک منطقه وسیع عملیاتی اجرا کردیم گفت: سناریو ها طبق زمان بندی مشخص شده از یک هفته قبل و با رزمایش مقابله با پدیده ی ضد امنیتی شروع شد که در آن عملیات های آتش زرهی، توپخانه، ادوات زرهی و هوا نیروز انجام گردید. وی افزود: هر چند بازرسان و ناظرین در این رزمایش نظری نداده اند اما بعنوان یک کارشناس می گوییم که این رزمایش به خوبی پیش رفته است . وی افزود: دشمنان در سال های گذشته تحرکات زیادی را در منطقه داشتند که با وجود نیروهای سپاه امنیت این مناطق کنترل شد. سردار رجبی تصریح کرد: جایی برای رزمایش انتخاب شده است که نه مزرعه ی مردم است و نه پوشش گیاهی دارد بلکه صخره و سنگ است و تمام تلاش خود را بکار برده ایم که هیچ آسیبی به پوشش گیاهی منطقه وارد نشود.

 

فرمانده قرارگاه شهید شهرامفر استان کردستان در ادامه بیان داشت: گرچه هدف از این رزمایش آموزش، ارزیابی آمادگی نیروها، آمادگی بکارگیری، مهارت و قابلیت‌های جمعی، فردی و رسته‌ای نیرو‌ها است، اما هدف اصلی تثبیت و تقویت امنیت پایدار در استان کردستان است.

 

 

سردار رجبی با بیان اینکه تامین، تثبیت و تقویت امنیت پایدار مردمی جزو اولویت‌های سپاه کردستان و این رزمایش محرم است، افزود: همه تحرکات دشمن را رصد و همه نوع آمادگی لازم برای مقابله با دشمنان را پیش‌بینی می‌کنیم.

 

انتهای پیام/

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir

آخرین اخبار