شما اینجا هستید

مسوول ستاد کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان؛

حضور 700 فرمانده ارشد در همایش یاد یاران

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، سرهنگ ابراهیم حسینی مسوول ستاد کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان اظهار کرد: یکی از برنامه های بسیار فاخر فرهنگی استان کردستان در سال 97، برگزاری کنگره 5400 شهید استان که یک اتفاق بسیار بزرگ فرهنگی است و همه نهادهای دولتی و نظامی و انتظامی باید با قدرت حضور داشته باشند تا مایه خشنودی شهیدان باشند.

 

وی با بیان اینکه در این راستا برنامه های متعدد در حوزه های مختلف برنامه ریزی شده است  گفت: یکی از موضوعاتی که در برگزاری کنگره به آن توجه ویژه داریم این است که محتوای برنامه ها را از روزنه ی هنربه مردم معرفی کنیم چرا که هر آنچه از روزنه ی هنر برآید بر دل نشیند و آن محتوا ماندگار خواهد بود لذا بیشترین تلاشمان این است که از زبان هنر در مباحث فرهنگی وارد شویم و بهره ببریم.

 

 

وی افزود: یکی دیگر از برنامه های اصلی ما در کنگره، برگزاری اجلاسیه ی شهدای قشری است که باید هر کدام از اقشار جامعه که سهمی در جنگ و در مبارزه با ضد انقلاب داشته و شهید تقدیم کرده اند اجلاسیه برگزار و ابعاد مختلف شهدای خود را در طول این 40 ساله با برکت انقلاب ارائه دهند.

 

سرهنگی حسینی یادآور شد: یکی از برنامه های محوری و شاخص این است که از رزمندگان  و فرماندهان که در طول این 40 سال با تمام وجود و با اخلاص در کردستان با یک پیوند عمیق دلی بین مهاجر و انصار ، شکوه وحدت را عملی کردند و دست به دست هم دادند و با دشمنان امنیت مردم و دشمنان توسعه مبارزه کردند و بخشی از آنان به شهادت رسیدند  برگزار شود.

 

وی ادامه داد: برای اینکه خاطره ی آن روزهای غربت و سخت اولیه ی این منطقه یادی داشته باشیم و پیوند و برداری ها را یکبار دیگر تجلی بخشیم ، در راستای کنگره ی 5400 شهید استان کردستان، مجمع یادیاران برگزار می شود.

 

سرهنگ حسینی خاطر نشان کرد: بیش از 700 یادگار حماسه ی روزهای غربت که امروز به برکت مجاهدت های  آنان و ایثار شهدا یک امنیت پایدار برقرار شده اجتماع می کنند که در این اجتماع فرماندهان ارشد و برجسته ی سپاه حضور دارند و خاطرات و ارتباطی که بین شهدای بومی و غیر بومی وجود داشته را جمع آوری می کنیم .

 

وی عنوان کرد: در آن زمانی که این رزمندگان حضور دارند خاطرات بازگو و تاریخ شفاهی 700 فرمانده این دوران 40  ساله ی با برکت انقلاب اسلامی که در سایه ی همدلی ها و اخوت  و همچنین در سایه ی این امنیت پایدار گرد هم می آیند و حماسه ها، دلدادگی ها و محبت های آنان جمع آوری و در قالب کتاب های مختلف منتشر می شود.

 

 

وی افزود: همایش یاد یاران 22 اردیبهشت ماه همزمان با سفر سالروز مقام معظم رهبری به استان کردستان برگزار می شود و از 50 خانواده ی سردار شهید کردستان تجلیل بعمل می آید .

 

 

وی اضافه کرد: در این مجمع، 10 جلد کتاب درباره نقش کردستان و نقش شهدای پیشمرگان مسلمان کُرد در امنیت نیز رونمایی می شود و همچنین برنامه های متعددی از جمله بازگو کردن خاطرات رزمندگان، برنامه ی مولودی خوانی، پخش فیلم های متعدد درباره ی تاریخچه ی این رزمندگان برگزار می شود.

 

وی در پایان یادآور شد: در این همایش از یادمان سرداران شهید محمد امین رحمانی و حاج سعید توفیقی در شهر سنندج با حضور فرماندهان ارشد سپاه رونمایی و در میدان نبوت و پارک محمدی شهر سنندج نصب خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/ الف.صاد

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

ارتباط با فرمانده سپاه بیت المقدس «کلیک نمایید»

tab_slider

تبلیغات

آخرین اخبار