شما اینجا هستید

خرید کالای خارجی یعنی پذیرایی از دشمن / نباید نگاه شعاری به حمایت از کالای ایرانی داشته باشیم

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، رضا شاکری مدیر کل دخانیات استان کردستان صبح امروز در مراسم روز قشر بسیج کارگری که در سرای سالمندان سنندج برگزار شد اظهار کرد: روزی که به نام کارگر اختصاص داده شده است تنها متعلق به وی نیست بلکه تلاش کارگران به بخش های مختلف تمام آحاد مردم بستگی دارد.

 

 

وی افزود: از سال ۱۳۶۹ مقام معظم رهبری هر سال را مزین به نامی کرده اند که این ۲۸ سال را می توان به سه مرحله ی خود تصویری، خود مفهومی و خود شکوفایی تقسیم بندی کرد.

 

 

 

وی گفت: یکی از تئوری های برجسته انقلاب اسلامی در دهه حاضر اهمیت حوزه ی اقتصادی است که با شروع انقلاب از آن دفاع کردیم و امروز هم با تمام قوا از آن نگهداری خواهیم کرد.

 

شاکری خاطر نشان کرد: بحث حمایت از کالای ایرانی بحث جشن استقلال اقتصادی است اما این مسائل مطرح است که، هر یک از آحاد جامعه چه نوع نگرشی نسبت به خود و جامعه دارند و آنچه در جامعه انجام می‌شود و آیا مطابق معیارها است.

 

 

شاکری با بیان اینکه، رونق تولید ملی با شعار نمیشود یادآور شد: نهادینه شدن تولید ملی بعنوان مسئله اصلی کشور باید مورد توجه همگان قرار گیرد .

 

 

 

وی خاطر نشان کرد: مرحله خودشکوفایی از سال ۸۷ شروع و تا به امروز ادامه دارد و هرکسی در هر موقعیتی باید برای حمایت از تولید ملی گام بردارد .

 

 

وی در پایان گفت: از سال ۸۳ تا به امروز متاسفانه کارخانه سیگار تعطیل بوده است اما شرایطی فراهم شده است که امیدواریم بتوانیم در دهه فجر ۹۷ دو فاز آن به بهره برداری برسد و برای ۲۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد می کند.

 

جامعه ی کارگری و جامعه ی کارفرمایی باید در کنار هم ارتقاء یابند

 

برهان صلواتی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه این برنامه اظهار کرد: کارگر و تشکل کارگری تنها مربوط به روز و هفته نیست بلکه مدیران باید سخنان کارگران را بشنوند و در جماعات آنها حضور داشته باشند.

 

 

به گفته ی مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان کردستان دغدغه ی اشتغال و معیشت از دغدغه های اصلی مسئولین است که البته در کنار آن مشکلاتی هم سد راه است که باید با همکاری مردم رفع شود .

 

 

وی با بیان اینکه جامعه ی کارگری و جامعه ی کارفرمایی باید در کنار هم ارتقاء یابند افزود: هیچ توسعه ای اتفاق نمی افتد مگر اینکه مردم در کنار دولت حضور داشته باشند و مسئولین هم خود را جدا از آنها ندانند .

 

 

وی ادامه داد:  باید ریشه یابی کارگاه های تعطیل انجام و واحدها را احیا نماییم تا کارگران هم امنیت شغلی داشته باشند .

 

 

وی به شهید شاخص کارگری اشاره کرد و گفت: روحیه ی بسیجی تنها متعلق به جنگ نیست بلکه مسئولین هم باید روحیه ی بسیجی و جهادی داسته باشند و تلاش کنند که با مردم باشند و روحیه ی انتقادپذیری را داشته باشند.

 

 

وی به بحث حمایت از کالای ایرانی اشاره کرد و افزود: برای اینکه کارگری در کشور کار داشته باشد باید بر روی کالاهای خود تعصب  و به دنبال افزایش کیفیت کالای تولید شده  باشد .

 

 

صلواتی افزود: ایجاد بسترهای لازم برای فعال‌سازی واحدهای تولیدی کمک به پایداری و تثبیت اشتغال و جلوگیری از بیکار شدن افراد شاغل است.

 

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه  اجتماعی کردستان به شعار «حمایت از کالای ایرانی» و وظیفه مردم، تولیدکنندگان و مسوولان در راستای تحقق سیاست‌های مد نظر رهبری در این شعار گریزی زد و گفت: نباید نگاه شعاری به حمایت از کالای ایرانی داشته باشیم.

 

صلواتی در پایان گفت:  خدمات هم جزء ارائه کالای ایرانی است و همه با هم باید دست در دست هم دهند تا کارها به بهترین شکل انجام گیرد و اقتصادی پویا و محکم داشته باشیم.

 

 

انتهای پیام/ الف.صاد

 

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir

آخرین اخبار