شما اینجا هستید

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قروه :

شکل گیری انقلاب اسلامی خط بطلانی بر منافع نظام سلطه در منطقه و جهان بود/ انقلاب اسلامی ایران موازنه قدرت در جهان را بر هم زد

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس از قروه، سعید شعبانی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قروه در مسجدالنبی (ص) با بیان اینکه یکی از بارزترین رخدادهای قرن بیشتم در وقوع انقلاب اسلامی بوده است، اظهار داشت: شکل گیری انقلاب اسلامی منشاء پیامدهای شگرفی در ایران و در منطقه و در جهان بود.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران به انسان ها کرامت، به مسلمانان شوکت ، به ایرانیان عزت و عظمت بخشید و خط بطلانی بر منافع نظام سلطه در منطقه و جهان بود.

فرمانده سپاه قروه با تاکید بر اینکه بسیاری از جامعه شناسان و کارشناسان سیاسی انقلاب اسلامی ایران را متمایز از دیگر انقلاب ها در جهان می دانند خاطر نشان کرد: باید در این خصوص به ویژگی های انقلاب اسلامی ایران اشاره نمود که در واقع باعث متمایز شدن این انقلاب از دیگر انقلاب ها شده اند.

وی بیان داشت: انقلاب اسلامی ایران از لحاظ به صحنه کشاندن اقشار مختلف مردم یک انقلاب عظیم و تاریخی است و در واقع مردمی بودن انقلاب اسلامی یکی از بارزترین ویژگی های انقلاب اسلامی ایران است.

شعبانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران موازنه قدرت را در جهان بر هم زد گفت: ما به دنبال کسب استقلال در تمامی ابعاد ان بودیم و ابرقدرت های جهان مانند آمریکا و انگلستان را با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به زیر کشیدیم.

فرمانده سپاه قروه با بیان اینکه دشمن از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی به دنبال توطئه چینی و مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی بود افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان ما با ایجاد غائله های قومی و مذهبی و با ایجاد موج ترورها به دنبال براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی بودند و پس از آن با تحمیل هشت سال دفاع مقدس در تلاش بودند تا بتوانند حرکت انقلاب اسلامی را متوقف کنند.

وی ادامه داد: ما در طول این سال ها از این چالش هایی که دشمنان ایجاد نمودند با فداکاری های شهدا، ایثارگری ایثارگران، شجاعت بسیجیان و صبوری خانواده های شهدا عبور کردیم و امروز به این نقطه اوج و افتخار دست یافته ایم.

شعبانی تصریح کرد: دشمنان ما امروز با تهاجم فرهنگی به دنبال اجرای پروزه های نفوذ در نظام هستند و در این میان باید با بصیرت وارد شد و از اعتماد به دشمن پرهیز کرد.

فرمانده سپاه قروه تنها راه مقابله با توطئه های دشمنان را در عمل به وصیت نامه امام خمینی (ره) عنوان نمود و گفت: به فرموده امام راحل هیچ راهی جز مقاومت و ایستادگی در مقابل امریکا ندارید در غیر اینصورت زیر چکمه های آمریکا له خواهید شد.

وی بر عمل به وصیت نامه شهدا و اطاعت محض از ولایت فقیه تاکید کرد و افزود: باید در مقابله با دشمن با بصیرت و با پیروی از مقام معظم رهبری قدم برداریم و در برابر زیاده خواهی های استکبار جهانی و در راس آنان آمریکای جنایتکار بایستیم

فرمانده سپاه قروه در بخش دیگری از سخنان خود به مقایسه وضعیت زندگی مردم کرد زبان در دوران پیش از انقلاب اسلامی و پس از ان پرداخت و گفت: تا پیش از انقلاب اسلامی قوم اصیل کرد زبان در شرایطی نامناسب زندگی می کردند و از بسیاری از حقوق خود محروم بودند اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی مورد احترام قرار گرفتند به گونه ای که رهبر معظم انقلاب اسلامی بیش از یک هفته به دیار کردستان می آیند و این قوم را قومی اصیل می دانند و استان کردستان را استانی فرهنگی می نامند.

وی افزود: در دوران حکومت ستمشاهی تبعیض و بی عدالتی در استان های کرد نشین به گونه ای بود که این مناطق از کمترین امکانات رفاهی برخوردار نبودند اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی مناطق کرد نشین مورد توجه ویژه نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار گرفتند.

شعبانی به نقش شهدای پیشمرگ مسلمان کرد در هشت سال جنگ تحمیلی اشاره نمود و گفت: پیشمرگان مسلمان کرد، استراتژیک ترین محور در تاریخ انقلاب و کردستان هستند و در حساس ترین لحظات تاریخی به یاری انقلاب آمدند و با نثار خون خود توانستند با ایجاد امنیت، نقشی بسزایی در تاریخ انقلاب ایفا کنند.

وی اظهار کرد: شهدای پیشمرگ مسلمان کُرد چون از جنس مردم بودند ودر تاریخ انقلاب اسلامی نقش بی بدیل داشتند، نقش ماندگار این شهدای گرانقدر هیچگاه از خاطر مردم کردستان و ایران پاک نمی شود.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

ارتباط با فرمانده سپاه بیت المقدس «کلیک نمایید»

tab_slider

تبلیغات

آخرین اخبار