شما اینجا هستید

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قروه در گفتگو با خبرنگاران استان کردستان مطرح کرد:

عمران و آبادانی در راس برنامه های سپاه پاسداران/اجرای بیش از 70 پروژه محرومیت زدایی در شهرستان قروه

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان، سرهنگ سعید شعبانی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کردستان به تشریح عملکرد ناحیه مقاومت بسیج سپاه قروه پرداخت.

 

 

وی با اشاره به نقش اصحاب رسانه در انعکاس خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی اظهار داشت: بسیاری از نظام های سیاسی که از تجهیزات، تخصص و منابع سرشار مالی برخوردار هستند بدلیل نبود پشتوانه مردمی قادر به تحقق اهداف شان نیستند.

 

 

شعبانی افزود: امروز ماموریت سپاه و سازمان بسیج در حوزه های محرومیت زدایی، مردم یاری، اقتصاد مقاومتی و برنامه های فرهنگی، آمورش و فراخوانی بسیجیان و برنامه های دیگر است.

 

 

به گفته وی، اگر تلاش رسانه ها و خبرنگاران نبود بسیاری از این اقدام ها و خدمات رسانی ها به داخل جامعه منعکس نمی شد و مورد غفلت واقع بود.

 

سرهنگ شعبانی تاکید کرد: زمانی که مردم عملکرد مسئولان، نهادها و نظام را نگاه می کنند به انقلاب پایبند و وفادار می مانند که این یک پشتوانه مردمی خوب برای نظام اسلامی است.

 

 

وی افزود: برای جلوگیری از تهدیدها و کینه توزی های دشمنان به سرکردگی آمریکا که هدف اصلی اش جلوگیری از پیشرفت جمهوری اسلامی در حوزه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، تربیتی و نظامی است، ضرورت دارد عملکردها برای مردم بازگو شود تا اعتماد عمومی به نهادهای نظام جلب شود.

 

 

در سال 95 بیش از 57 طرح اقتصاد مقاومتی در شهرستان قروه اجرایی شد

 

فرمانده سپاه قروه به اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در شهرستان قروه اشاره نمود و گفت: در سال 95 با توجه به فرامین و تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اقدام و عمل در راستای اجرا و تحقق اقتصاد مقاومتی سپاه پاسداران و بسیج سازندگی یکی از مهمترین برنامه های خود را در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی قرار داد.

 

 

وی افزود: در این راستا بیش از 11 میلیارد ریال اعتبار در خصوص تحقق طرح های اقتصاد مقاومتی به شهرستان قروه اختصاص یافت.

 

 

شعبانی خاطر نشان کرد: این اعتبار در قالب اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی و در جهت اجرای طرح هایی چون پرورش قارچ، پرورش زنبور عسل، پرورش ماهی ،پرورش مرغ ، کشت زعفران، قالیبافی،فرش بافی و دیگر طرح های مربوط به اقتصاد مقاومتی اجرایی شد.

 

 

وی ادامه داد: در اقتصاد مقاومتی تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی، اشتغال و معیشت در سطح کشور عمل کردن به سیاست های اقتصاد مقاومتی است که با استفاده از این سیاست ها و کاربردها می توان پیشرفت خوبی در حوزه اقتصادی داشت.

 

 

شعبانی با اشاره به اینکه از سال 93 تاکنون بیش از 90 درصد اعتبارات و تسهیلات اقتصاد مقاومتی در اختیار کار آفرینان قرار گرفته است، یادآور شد: با نظارت و بازدید میدانی صورت گرفته این تسهیلات توسط کارآفرینان منجر به تولید و اشتغال شده است.

 

 

فرمانده سپاه قروه افزود: با توجه به توانمندی و پتانسیل شهرستان قروه در بخش صنایع تبدیلی، ولی کمتر از 50 درصد از این فرصت استفاده شده است حال آنکه شهرستان قروه معادن سنگ خوبی دارد که در کشور و دنیا نمونه هستند و صنایع تبدیلی در این بخش می تواند تولید ثروت کرده و اشتغالزا باشد.

 

 

به گفته وی، سال گذشته سه میلیارد ریال از اعتبارات سپاه برای 10 واحد تولیدی با استفاده از سنگ های پرت و زائد در حوزه صنایع تبدیلی و تولید فراورده سنگی در سریش آباد تخصیص داده شد تا محصولات سنگی شهرستان به عنوان یک برند در کشور و دنیا مطرح شود. 

 

اجرای بیش از 70 پروژه محرومیت زدایی در شهرستان قروه

سرهنگ شعبانی با اشاره به بخش مردم یاری و محرومیت زدایی به عنوان سیاست جدید سپاه و سازمان بسیج در سطح روستاها و مناطق دور و کم برخوردار و محروم افزود: برای محرومیت زدایی و مردم یاری طرح های خدماتی و عمرانی سپاه تا پایان سال 96 به اتمام می رسد.

 

 

فرمانده سپاه قروه اظهار کرد: در زمینه محرومیت زدایی و مردم یاری سپاه قروه 70 طرح از سال 93 تاکنون تکمیل و یا در دست اقدام دارد که از این تعداد، 12 خانه عالم در روستاهای دور افتاده، 14 مسجد، پنج غسالخانه روستایی و 14 سرویس بهداشتی در روستاها احداث کرده است.

 

 

وی زیرسازی سه راه روستایی، احداث 6 طرح آبرسانی، پل ارتباطی بین روستایی، مرمت حوزه علمیه، تکمیل چهار استاد سرا، و مرمت 10 مدرسه در سطح شهر و روستاها با اعتبار 11 میلیارد و 940 میلیون ریالی را از دیگر اقدامات سپاه شهرستان قروه اعلام کرد.

 

 

سرهنگ شعبانی افزود: هدف سپاه و سازمان بسیج در بخش محرومیت زدایی کمک به خانواده های بی سرپرست و بد سرپرست و بیماران صعب العلاج که هزینه تهیه دارو و درمان خود را ندارند است و با سرکشی از این خانواده ها، پنج میلیون ریال به هر خانواده کمک کرده است. 

 

 

اختصاص 850 پک لوازم التحریر به دانش آموزان بی بضاعت

سعید شعبانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در سال تحصیلی جدید بسیاری از روستاییان این شهرستان قدرت خرید لوازم التحریر برای فرزندان خود را نداشتند که سپاه و بسیج در سه مرحله 850 بسته آموزشی و لوازم التحریر (هر بسته به ارزش یک میلیون ریال) تهیه و میان این خانواده ها توزیع کرد.

 

 

وی افزود: در راستای برنامه های محرومیت زدایی با آغاز سالتحصیلی جدید نسبت به مرمت و بازسازی و زیباسازی 10 مدرسه اقدام کرده ایم که به کمک اموزش و پرورش این طرح اجرا شده است 

 

فرمانده سپاه قروه خاطر نشان کرد: آورده نقدی سپاه پاسداران در این طرح برای هر مدرسه 100 میلیون ریال بوده است و بالغ بر 1 میلیارد ریال در این راستا و در جهت مرمت و بازسازی و زیباسازی مدارس هزینه شده است.

 

اجرای طرح کرامت 2 در قرارگاه جوادالائمه (ع)

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قروه در بخش پایانی سخنان خود به اجرای طرح کرامت 2 اشاره نمود و گفت: سرهنگ شعبانی با اشاره به ماموریت دیگر سپاه قروه در قالب قرارگاه جواد الائمه (ع) و اجرای طرح کرامت 2 اضافه کرد: در این طرح سپاه به صورت پایلوت یک منطقه آلوده به مواد مخدر را شناسایی و معرفی می کند تا در آن حوزه پیشگیری، دستگیری مواد فروشان، معرفی معتادان به کمپ ترک اعتیاد، بهبود زیرساخت ها و کارهای عام المنفعه اقداماتی انجام شود.

 

وی یادآور شد: اعتبار قرارگاه جواد الائمه برای اجرای این طرح 2 میلیارد و 200 میلیون ریال است که در نیمه نخست امسال یک میلیارد و 100 میلیون ریال جذب شد و یک میلیارد و 100 میلیون ریال دیگر نیز در نیمه دوم سال تخصیص داده می شود.

 

سرهنگ شعبانی تاکید کرد: اشتغالزایی و درآمد زایی برای معتادن بهبود یافته یکی از کمک های سپاه و سازمان بسیج است که در این راستا صنایع، کارخانه های بزرگ و کوچک شهرستان با گرفتن 150 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه، نسبت به بکارگیری معتادن بهبود یافته اقدام می کنند.

 

انتهای پیام/7727

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir

آخرین اخبار