رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان؛

امنیت مثال زدنی در تعامل بین مردم و نیروی انتظامی

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس کردستان،  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در همایش پلیس، امنیت و اصناف با حضور فرمانده نیروی انتظامی کردستان و جمع کثیری از اصناف و بازاریان که در سالن اجتماعات این سازمان برگزار گردید، خدمات نیروی انتظامی را در برقراری امنیت و تعامل و ارتباط چند سویه با مردم و مسئولان را ارزشمند توصیف کرد و افزود: بدون داشتن امنیت پایدار، توسعه اقتصادی در جامعه محقق نخواهد شد.

 

 

محمد دره وزمی گفت: نبود امنیت در جامعه سبب فرار سرمایه ها از استان می شود و فعالیت واحدهای تولیدی را متوقف می کند و تفکر حاکم بر نیروی انتظامی تفکر حمایت از تولید است.

 

 

وی با اشاره به نامگذاری شعار امسال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال از سوی مقام معظم رهبری گفت: همه مسئولان و مردم باید در راستای تحقق دغدغه مقام معظم رهبری در زمینه تولید و اشتغال در جامعه و رفع معضل بیکاری حرکت کنند.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان تصریح کرد: با ایجاد اشتغال می توان رفاه جامعه را بیشتر و از قاچاق کالا و بسیاری از بزه های اجتماعی جلوگیری بعمل آورد.

 

 

دره وزمی با بیان اینکه بیکاری علل بسیاری از انحرافات اجتماعی است و رفع معضل بیکاری می تواند منجر به کاهش بسیاری از آسیب های اجتماعی شود ادامه داد: دغدغه ما در سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان رفع مشکل بیکاری، اشتغالزایی و فراهم کردن بستر رفاه و آسایش مردم است.

 

 

وی اجرای قانون را یکی از مولفه ها برقراری امنیت در جامعه دانست و افزود: اجرای قانون در جامعه به پایداری امنیت و فراهم شدن بستر توسعه اقتصادی آن جامعه کمک می کند.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان تبلیغ و ترویج قانون را جزء وظایف تمامی افراد در جامعه دانست و گفت: تعداد اصناف بی پروانه مصداق قانون گریزی و سرپیچی از پرداخت مالیات به دولت و کاهش تعداد صنوف بدون پروانه شاخص قانونمندی آن جامعه است. که خوشبختانه همکاری هیات رئیسه اتحادیه ها و اتاق های اصناف در کردستان گام های بسیار خوبی در این راستا برداشته ایم.

 

 

دره وزمی به پدیده قاچاق کالا و کولبری اشاره و اظهار کرد: معضل کولبری و افزایش قاچاق در یک کشور ناشی از بیکاری و نبود شغل در آن جامعه است.

 

وی گفت: قاچاق کالا به تولیدات داخلی کشور صدمه می زند و چرخه اقتصادی کشور را مختل می کند. فلذا همه باید با اتحاد و همدلی و در راستای حمایت از سرمایه گذاری این پدیدهای شوم را کم رنگ نمائیم.

 

 

در پایان همایش از تعدادی از اصناف و اتحادیه های استان کردستان تجلیل و قدردانی بعمل آمد.

 

 

هم اکنون حدود 65 هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب در استان کردستان وجود دارد که از این تعداد 29 هزار واحد در مرکز استان مستقر بوده و حدود سه درصد از این واحدهای صنفی فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای محسوب می شوند.

 

انتهای پیام/ 3304

اقشار: 
Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

آخرین اخبار

سفارش شهدا

انجمن فیلم سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان با هدف گسترش مفاهیم ارزشی و در موضوعات ذیل، دومین جشنواره فیلم کوتاه چراغ

یادداشت و مقاله

با ولایت

حضرت آیت الله خامنه ای صبح امروز در دیدار جوانان و نوجوانان عازم راهیان نور فرمودند: علت ایجاد جنگ هشت‌ساله از طرف رژیم بعثی صدام، عظمت و ابهت انقلاب بود.

آمار بازدید

گوگل آنالیز

تبلیغات