شما اینجا هستید

دانشگاه کانون فکر علم و اندیشه است / دانشجویان باید موتور محرک اجرای انتخابات باشند

به گزارش خبرنگار  پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس از قروه، شعبان سپهر در مراسم گرامیداشت روز دانشجو که پیش از ظهر امروز در دانشگاه آزاد اسلامی قروه برگزار شد اظهار داشت: نسل جوان در هر جامعه ای موتور محرکه جامعه محسوب می شود.

وی با بیان اینکه جوان دانشگاهی و دانشجو جایگاه بسیار ویژه ای دارد افزود: در هر جامعه ای اگر اراده و عزم و نستوهی نسل جوان با دانش و اندیشه فرزانگان گره خورده باشد آن جامعه پیچ های تاریخی و معبرگاه ای سخت و حساس را پشت سر خواهد گذاشت.

فرماندار قروه خاطر نشان کرد: انرژی و توان سرشار و آرمان گرایی نسل دانشجو در کنار فرزانگی و حرکت براساس خرد برتر می تواند نجات بخش جامعه باشد.

سپهر با اشاره به فعالیت های جنبش دانشجویی بیان داشت: جنبش دانشجویی ما در دوران پیش از انقلاب و پس از ان و در دوران دفاع مقدس تاثیر بسیاری در حرکت رو به جلوی انقلاب اسلامی داشته است.

وی افزود: بررسی آسیب شناسی جنبش های دانشجویی و جریانات دانشگاهی وظیفه ای است که امروز بر دوش دانشجویان قرار دارد.

فرماندار قروه اوجچ نهضت آرمان خواهی ملت نسل جوان ایران را در پیروزی انقلاب اسلامی توصیف نمود و گفت: تا زمانی که دانشگاه به پیکره انقلاب نپیوسته بود نتایج به دست آمده نتایج بسیار درخشانی نبود اما پس از پیوستن دانشگاهیان به حرکت انقلاب ، انقلاب اسلامی سرعت بالاتری گرفت و منتج به نتیجه شد.

وی افزود: نسل دانشگاهی ما رسالت و وظیفه خود را به خوبی نشان داده است که نتیجه ان نیز توفیق نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است.

سپهر جنبش دانشجویی ایران را سرآمد جنبش های دانشجویی جهان دانست و گفت: چیزی که جنبش دانشجویی ایران را به سرآمد جنبش های دانشجویی تبدیل نمود در تسخیر لانه جاسوسی بودکه حضرت امام (ره) ان را به مثابه انقلابی بزرگتر از انقلاب نخست می دانستند.

وی افزود: این بیانگر آن است که پس از مبارزه با استبداد هدف و آرمان اصلی مقابله با نظام سلطه جهانی خواهد بود.

فرماندار قروه با اشاره به پروژه نفوذ دشمنان در انقلاب اسلامی تصریح کرد: نظام سیاسی آمریکا از سر خیر خواهی و دلسوزی در امور داخلی سایر کشورهای جهان دخالت نمی کند ، آمریکا با به آشوب کشیدن منطقه خاورمیانه و ایجاد جنگ های مذهبی در کشورهای اسلامی به دنبال دستیابی به منافع خود بوده است.

سپهر افزود: آمریکا با وجودی مدعی دموکراسی و رعایت حقوق بشر می شود که با وجود ذرات خانه های هسته ای رژیم صهیونیستی که بیش از 700 کلاهک هسته ای دارد و تابع هیچ نظم و قانونی نیست از ان حمایت می کند در حالی که ایران اسلامی را با وجودی که با کسب علم و دانش خود به دنبال فناوری صلح امیز هسته ای بوده ایم را تحریم می کند.

وی با بیان اینکه دشمن به دنبال جدا ساختن مردم از انقلاب اسلامی است اظهار کرد: آمریکایی که ادعای دموکراسی دارد از کشورهای مرتجع خلیج فارس و سران آل سعود حمایت می کند که هیچ نهاد انتخاباتی در این کشورها وجود ندارد و حتی زنان از اجازه رانندگی محروم هستند.

سپهر بیان داشت: امروز نسل دانشجویی باید با تفکر ، پیشتاز جامعه باشد و جلوتر از جامعه حرکت کندو اهداف دشمن را تشخیص دهد.

به گفته سپهر نسل دانشجو باید زمان را بشناسد و شرایط زمان را درک کند و دانشجوی حقیقی باید نماد اگاهی باشد.

وی گفت: در تسخیر لانه جاسوسی دانشجویان با شناخت شرایط زمان و شرایط نظام متوجه اهداف دشمنان شدند و از انجایی که رسالت خود را می دانستند دست به آن اقدام بزرگ زدند.

سپهر دانشجویان را نسل آینده ساز نامید و تصریح کرد: نسلی که باید کشور را از ناملایمات نجات دهد دانشجویان هستند که برای عزت، شرف  علم و اقتدار کشور باید قدم بردارند.

وی با بیان اینکه دانشگاه کانون فکر علم و اندیشه است گفت: آبادانی یک کشور در آبادانی دانشگاه است.

دانشجویان باید موتور محرک اجرای انتخابات باشند

سپهر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در سال جاری گفت: نسل دانشجوی جدید ما باید همانند گذشتگان خود نقش و رسالت خود را در تمامی صحنه ها ایفا کنند.

وی افزود: دانشجویان باید نسبت به سرنوشت خود و جامعه حساس باشند و موتور محرک انتخابات شوند.

فرماندار قروه تصریح کرد: دانشجویان باید با معرفی معیارهای مهم و صحیح بدون اشاره به مصداق ها به دنبال اگاهی بخشی به مردم باشند.

وی افزود: دانشجوی ارمان گرا باید به دنبال تحقق رسالت خود با رعایت قوانین و مقررات باشد و باید به گونه ای عمل کند که پس از اجرای انتخابات عصاره فضایلملت بالا برود.

سپهر تاکید کرد: نباید اجازه بدهید که روابط نالسالم و پول های کثیف تعیین کننده آینده باشند.

وی خطاب به دانشجویان گفت: به عنوان کانون دعلم و فرزانگی شرایط را برای مردم معرفی کنید تا مردم تصمیم صحیحی داشته باشند

سپهر در پایان افزود: شما دانشجویان باید اگاهی بخش جامعه باشید و مردم باید بر اساس چراغی که شما می افروزید حرکت کنند.

انتهای پیام/

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir

آخرین اخبار