شما اینجا هستید

امام جمعه قروه:

تشیع انگلیسی و تسنن آمریکایی هیچ جایی در بین مذاهب اسلامی ندارند

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه بیت المقدس از قروه، حجت الاسلام حسن باباییان در جلسه هماهنگی برنامه های هفته وحدت که شامگاه روز گذشته در فرمانداری قروه برگزار شد اظهار داشت: وحدت یعنی اینکه هیچکس جرأت نکند به مقدسات شیعه و سنی اهانت کند.

وی با بیان اینکه یکی از منویات مقام معظم رهبری ایجاد نشاط و امید در جامعه است، تصریح کرد: یکی از نقاطی که منجر به ایجاد نشاط عمومی می‌شود، توجه به نقاط وحدت است.

به گفته امام جمعه قروه توجه به وحدت اسلامی به منزله سکوت و خاموشی در قبال معارف و آموزه‌های مکتب مذاهب اسلامی نیست.

باباییان افزود: برخی فکر می‌کنند که برای حفظ وحدت هیچ یک از پیروان مذاهب اسلامی نباید درباره مکاتب خود حرف بزنند که این خاموشی عرصه را برای جولان مخالفان اسلام فراهم می‌کند و به مرور موجب دور شدن جوانان شیعه و سنی از هم می‌شود.

امام جمعه قروه ترویج این موضوع را موجب اضمحلال جامعه دانست و گفت: خواص جامعه در قبال این مسائل مسئولند و باید اهل تشیع و تسنن از معارف ناب اهل بیت(ع) سخن گفته و جوانان را امیدوار و هوشیار کنند.

وی یکی از نکات بسیار مهم در شهرستان قروه را زندگی توام با آرامش اهل سنت و تشیع در کنار یکدیگر برشمرد و گفت: طیفی که به دنبال نقاط ضعف پیروان دو مذهب اسلامی باشد نه شیعه است و نه سنی و در واقع این طیف به دنبال بر هم زدن سلامت اجتماعی هستند.

باباییان در ادامه به محوریت راهپیمایی اربعین حسینی برای اتحاد و همدلی جهان اسلام اشاره و خاطرنشان کرد: این راهپیمایی جایگاهی خاص را برای جهان اسلام در دنیا ایجاد کرد که دشمن را به ترس و لرزه انداخت.

وی افزود: دشمنان تا جایی از این اجتماع بزرگ هراس داشتند که حتی جرأت بازگویی و رسانه‌ای کردن آن را نداشتند.

به گفته امام جمعه قروه این اجتماع بزرگ یکی از معجزات عالم اسلام و بر هم زننده ادعای نظام سعودی و حامیان آن بود.

باباییان در ادامه با تاکید بر لزوم برجسته‌سازی نقاط وحدت به ویژه در شهرستان قروه که نمادی از وحدت بین مذاهب اسلامی است، گفت: نباید در آستانه انتخابات به کسی اجازه داد که از تفاوت‌های قومی و مذهبی سوءاستفاده کند.

وی در پایان افزود: هفته وحدت به عنوان نمادی از وحدت اسلامی است که بر لزوم حفظ اتحاد و همدلی در طول سال تاکید دارد.

انتهای پیام/

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.

tab_slider

با کاروان نور

تبلیغات

google.ir

آخرین اخبار